Kurzawa do końca sezonu zostanie w Danii. Później Górnik?

Piłka nożna
Kurzawa do końca sezonu zostanie w Danii. Później Górnik?
Fot. PAP

Skrzydłowy Rafał Kurzawa podpisał aneks do umowy z klubem Esbjerg fB. Były reprezentant Polski ma występować w duńskim zespole do końca trwającego sezonu.

Rafał Kurzawa został wypożyczony z Amiens do klubu Esbjerg fB pod koniec stycznia 2020 roku. Siedmiokrotny reprezentant Polski podpisał umowę obowiązującą do końca trwającego sezonu. Z powodu epidemii koronawirusa liga duńska musiała jednak pauzować, ale działacze Esbjerg w końcu porozumieli się z Francuzami i ogłosili, że 27-letni pomocnik podpisał aneks do swojej umowy i pozostanie w klubie do końca rozgrywek.

 

"Zarówno Kurzawa, jak i Mohammed Dauda, chętnie kontynuują grę u nas, więc cieszę się, że ta sprawa jest za nami i możemy skoncentrować się na nadchodzących meczach"- powiedział dyrektor sportowy Jimmi Nagel Jacobsen.

 

Wcześniej wydawało się, że w ostatnim dniu okna transferowego Kurzawa zostanie wypożyczony z Amiens do Górnika Zabrze, ale temat upadł w ostatnim momencie. Jego kontrakt z Amiens, podpisany w sierpniu 2018 roku, obowiązuje do czerwca 2021 roku.

 

Rok temu polski pomocnik trafił na wypożyczenie do innego duńskiego klubu - FC Midtjylland. Rozegrał w nim zaledwie siedem spotkań, w których zdobył jedną bramkę. W barwach Esbjerg zagrał w lidze niewiele więcej, bo ośmiokrotnie (i zanotował trzy asysty).

 

Kurzawa to wychowanek Marcinek Kępno. W 2010 roku trafił do Górnika. Po wypożyczeniu do Energetyka ROW Rybnik zadebiutował w Ekstraklasie, w której rozegrał łącznie 76 spotkań. W Amiens rozegrał tylko 11 spotkań i zdobył jedną bramkę – w sezonie 2018/19.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Kurzawę na 800 tys. euro.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie