Puchar Włoch: Sceny radości w Neapolu. Race i fajerwerki to obraz miasta po pokonaniu Juventusu

Piłka nożna
Puchar Włoch: Sceny radości w Neapolu. Race i fajerwerki to obraz miasta po pokonaniu Juventusu
fot. PAP/EPA

Odpalanie fajerwerków, rac, włączone klaksony i wskakiwanie do fontann - tak wyglądało na ulicach Neapolu nocne celebrowanie przez kilka tysięcy kibiców triumfu piłkarzy SSC Napoli w Pucharze Włoch.

Zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika pokonał w Rzymie w serii rzutów karnych Juventus Turyn i po raz szósty sięgnął po Puchar Włoch. Kibice Napoli śledzili mecz w telewizji, gdyż zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi ze względu na epidemię koronawirusa spotkanie na Stadionie Olimpijskim odbyło się bez udziału publiczności.

 

Milik przesądził o triumfie w Pucharze Włoch! Napoli lepsze od Juventusu

 

Według telewizji Sky, po końcowym gwizdku na ulice Neapolu wyległo ponad 5000 osób, by świętować sukces swoich ulubieńców. Cieszący się fani jeździli samochodami i skuterami z włączonymi klaksonami, odpalali race i fajerwerki, wymachiwali szalikami i flagami bądź... kpili z pokonanego odwiecznego rywala. Fani Napoli świętowali też w Trieście i Trydencie.

 

Dokończenie rozgrywek Coppa Italia - rewanże półfinałów i finał - zapoczątkowało powrót na boiska włoskiego futbolu. W sobotę wznowiona zostanie przerwana w połowie marca rywalizacja w Serie A.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie