Sokołow o drużynie marzeń. Wymienił polskiego siatkarza

Siatkówka
Sokołow o drużynie marzeń. Wymienił polskiego siatkarza
fot. PAP
Cwetan Sokołow jako "gracz tygodnia" wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi na kanale Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

Reprezentant Bułgarii Cwetan Sokołow jako "gracz tygodnia" wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi na kanale Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Mówił o zespołach, z którymi lubi grać i o swojej drużynie marzeń.

"Wyobraź sobie, że jesteś trenerem i zaproponuj swój wymarzony zespół" - został poproszony przez jednego z kibiców.


- Zacznijmy od przyjmujących. Byliby to Osmany Juantorena, Earvin Ngapeth lub Michał Kubiak. Waham się pomiędzy nimi. To obecnie najlepsi siatkarze i kompletni zawodnicy, którzy potrafią zarówno przyjąć, jak i zaatakować piłkę oraz wykonać wszystkie inne elementy - mówił Sokołow.


Przy rozgrywających zastanawiał się pomiędzy Bruno Rezende i Micahem Christensonem. W kwestii atakujących również rozważał dwa nazwiska: Wallace'a De Souzę oraz Maksima Michajłowa. Nie miał natomiast wątpliwości, wybierając libero.


- Mogę wymienić tylko jedną osobę, najlepszego siatkarza na tej pozycji. To Jenia Grebennikov - stwierdził.


Nie miał także problemów ze środkowymi. Najlepsi zawodnicy dla Bułgara to obecnie Robertlandy Simon i Dmitrij Muserski.

 

Zobacz też: Polscy siatkarze docenieni przez Rosjan. Prestiżowe wyróżnienie


Wzmianka o Kubiaku nie wyczerpała jednak biało-czerwonych akcentów w półgodzinnym wywiadzie z 30-latkiem. Jak przyznał, jego ulubieni rywale to kolejno reprezentacje Polski, Włoch i Brazylii.


- To jedne z najlepszych teamów na świecie, co już nam udowodniły. Mam tam przyjaciół, ale to także świetni zawodnicy. Czuję niesamowite emocje, gdy gram przeciwko nim i to dla mnie duże wyzwanie - ocenił.


Bułgarski zawodnik od nowego sezonu zagra dla Dinama Moskwy. Nie będzie to jego debiut w rosyjskiej Superlidze. Poprzednio spędził jeden sezon w Zenicie Kazań, z którym uplasował się na drugim miejscu w tabeli.

 

***

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie