Turniej ATP w Tokio odwołany z powodu obaw o koronawirusa

Tenis
Turniej ATP w Tokio odwołany z powodu obaw o koronawirusa
fot. PAP/EPA
Z powodu obaw o drugą falę zachorowań na koronawirusa odwołano turniej tenisowy ATP w Tokio.

Z powodu obaw o drugą falę zachorowań na koronawirusa odwołano zaplanowany w dniach 5-11 października turniej tenisowy ATP w Tokio. Miesiąc później w stolicy Japonii mają się odbyć kobiece zawody WTA.

Organizatorzy rozważali różne opcje, w tym ograniczenie liczby kibiców lub rywalizację przy pustych trybunach, ale ostatecznie ogłosili, że nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa.

 

Poprzedniego dnia oficjalnie poinformowano o wznowieniu w sierpniu – po pięciomiesięcznej przerwie – rywalizacji w imprezach cyklu WTA i ATP. Tenisistki mają zacząć grać 3 sierpnia w Palermo na Sycylii, a tenisiści - 14 sierpnia w Waszyngtonie.

 

Męski kalendarz był znacznie krótszy i obejmował tylko imprezy do wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu włącznie (w terminie 27 września – 11 października). Turnieje kobiece rozpisane są do listopada – zawody w Tokio mają się odbyć w dniach 2-8 listopada.

 

French Open: Turniej tylko z kibicami

 

Impreza ATP w stolicy Japonii odbywa się od blisko pół wieku. W 2019 roku zwyciężył Serb Novak Djokovic. W finale pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:3, 6:2.

 

W deblu triumfowali m.in. w 2014 roku Michał Przysiężny (jego partnerem był Francuz Pierre-Hugues Herbert) i w 2016 Marcin Matkowski (z Hiszpanem Marcelem Granollersem).

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie