WAP: „Dziekan” radzi, jak dobrze przyjąć piłkę i dlaczego „klata” musi być miękka?

Piłka nożna
WAP: „Dziekan” radzi, jak dobrze przyjąć piłkę i dlaczego „klata” musi być miękka?
fot. Polsat Sport
W trzecim odcinku nasz ekspert udowadnia, że do nauki techniki można wykorzystać drewnianą ławeczkę, czy po prostu murek.

Dariusz Dziekanowski w kolejnym odcinku Wirtualnej Akademii Piłkarskiej wyjaśnia młodym adeptom futbolu, jak prawidłowo przyjąć piłką – klatką piersiową, udem oraz oczywiście stopą. Były reprezentant Polski, obecnie ekspert Polsatu Sport, jak zwykle robi to w bardzo przystępnej i łatwej do zrozumienia formie.

„Dziekan” – przewodniczący klubu wybitnego reprezentanta Polski, były piłkarz m.in. Legii i Celtiku w naszej Wirtualnej Akademii Piłkarskiej przypomina, jak świetnym technikiem był w czasach swej kariery. Na własnym podwórku pokazuje, jak można nauczyć się samodzielnie panowania nad piłką, prowadzenia futbolówki, czy jej przyjęcia.

Do zajęć proponowanych przez Dziekanowskiego nie potrzeba niczego więcej niż piłka, pachołki (można je zastąpić np. plecakami) i kawałek trawnika. W trzecim odcinku nasz ekspert udowadnia, że do nauki techniki można wykorzystać drewnianą ławeczkę, czy po prostu murek.


Temat zajęć to przyjęcie piłki – klatką piersiową, udem i oczywiście stopą. Jak poprawnie wykonać te elementy? Dlaczego „klata”, nawet najbardziej umięśniona, w momencie przyjęcia nie powinna być napięta. Którą częścią stopy najlepiej przyjąć piłkę i jak ją „zgasić”, gdy nadlatuje z wysoka? Odpowiedzi na te pytania w materiale wideo.

Poprzednie odcinki z udziałem Dariusza Dziekanowskiego znajdziecie pod poniższymi linkami: TUTAJ i TUTAJ.

B, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie