Żużlowa GP: Turnieje w Szwecji odwołane

Żużel
Żużlowa GP: Turnieje w Szwecji odwołane
fot. Cyfrasport
Tytułu broni Bartosz Zmarzlik.

Zaplanowane na 25 lipca w Hallstavik oraz na 15 sierpnia w Malilli turnieje żużlowej Grand Prix zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Po anulowaniu obu szwedzkich eliminacji w kalendarzu pozostało już tylko sześć turniejów, w tym trzy w Polsce.

Tegoroczny cykl mistrzostw świata miał się składać z 10 zawodów. Pandemia doprowadziła jednak do zmian w kalendarzu. Najpierw przełożono z 16 maja na 8 sierpnia inauguracyjne zawody w Warszawie, definitywnie odwołano turniej w niemieckim Teterowie, z 13 czerwca na 19 września przesunięto turniej w Pradze i zrezygnowano z rozegrania eliminacji w Cardiff (18 lipca).

 

Ruszył nowy sezon ekstraligi żużlowej! Sparta lepsza od Motoru

 

W tej sytuacji pierwszy turniej GP ma się teraz odbyć 1 sierpnia we Wrocławiu. W Polsce żużlowcy mają jeszcze rywalizować tydzień później w Warszawie i na zakończenie w Toruniu (3 października). Nie wiadomo jednak, czy ten kalendarz długo pozostanie aktualny, bowiem organizatorzy mistrzostw świata poinformowali, że czynią starania, aby udało się rozegrać osiem eliminacji i aby mistrz świata został wyłoniony w październiku. Szczegóły mają podać w najbliższych tygodniach.

 

Tytułu broni Bartosz Zmarzlik.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze