Były kierowca Formuły 1 w ciężkim stanie po wypadku drogowym

Moto
Były kierowca Formuły 1 w ciężkim stanie po wypadku drogowym
fot. PAP/DPA

Były kierowca Formuły 1 Alex Zanardi, złoty medalista paraolimpijski, jest w ciężkim stanie po kolizji drogowej podczas wyścigu zawodników niepełnosprawnych „Obiettivo Tricolor”. Włoch porusza się na wózku od czasu wypadku w 2001 r. na torze samochodowym, w którym stracił obydwie nogi.

53-latek został przewieziony helikopterem do jednego ze szpitali w Toskanii, bo do wypadku doszło w okolicy Sieny. Według niepotwierdzonych informacji na Zanardiego poruszającego się na rowerze napędzanym rękoma najechała ciężarówka.

 

Wyścig „Obiettivo Tricolor” został zaplanowany jako wydarzenie, które miało symbolizować powrót do normalności po pandemii koronawirusa. Rozpoczął się na północy Włoch 12 czerwca, a przejazd przez cały kraj ma się zakończyć 28 czerwca w Santa María de Leuca w Apulii. Na starcie stanęło 50 paraolimpijczyków.

 

Zanardi zdobył w 2016 r. w Rio de Janeiro złoty medal igrzysk paraolimpijskich w jeździe na rowerze typu handbike. Wywalczył także dwa złote i srebrny medal paraolimpiady w 2012 r. w Londynie.

 

Wypadkowi na torze uległ 15 września 2001 roku. Wówczas rywalizował w wyścigu w Niemczech w serii CART i zderzył się z innym pojazdem, gdy próbował wrócić na tor po wizycie w alei serwisowej. W wyniku odniesionych obrażeń lekarze musieli amputować mu obie nogi.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze