Co dalej z Materlą w KSW? Kawulski wyjaśnia

Sporty walki
Co dalej z Materlą w KSW? Kawulski wyjaśnia
fot. KSW
Michał Materla wciąż ma ważny kontrakt z KSW.

Przez 13 lat walczył dla Konfrontacji Sztuk Walki, ale w sobotę po raz pierwszy wystąpi na innej gali. Michał Materla, bo o nim mowa wciąż ma ważny kontrakt z polską organizacją, o czym poinformował Maciej Kawulski w magazynie „Koloseum”. Padły również pierwsze szczegóły na temat powrotu „Magica” do klatki KSW.

W najbliższą sobotę Materla zawalczy na gali w Niemczech. Jego rywalem będzie Willhelm Ott, Austriak o znacznie gorszej reputacji na europejskim rynku MMA niż jego rywal. Przy okazji tego pojedynku wielu zastanawiało się, jak to wpłynie na przyszłość „Magica” w federacji KSW. W tej sprawie głos zabrał Kawulski.

- Mamy kontrakt z Michałem, ale ze względu, że nie odbyły się trzy gale, musimy równo rozdawać walki, ponieważ inni również czekają. W kontraktach naszych zawodników jest klauzula, która umożliwia występy dla innych europejskich organizacji. Za naszą zgodą Materla z tego skorzystał. Życzymy mu oczywiście wygranej – powiedział.

Czy to oznacza, że Materla wróci do klatki KSW? Zdaniem współwłaściciela federacji jego powrót jest bardzo prawdopodobny.

- Bardzo bym chciał, żeby zawalczył. Myślę, że tak będzie. Jeśli mielibyśmy hitowe zestawienie z udziałem Michała, to byśmy taką walkę zorganizowali szybciej. Głównie takimi pojedynkami myślimy. Nie ma jednak takiego rywala dla niego – zauważył.

Rewanż z Mamedem Khalidovem? – zapytał Jurkowski.

- Jak biją się Michał Materla i Mamed Khalidov to zawsze będzie ciekawie. Czy to jest odpowiedni moment na taką walkę? Sądzę, że obaj powinni stoczyć po jeszcze jednym pojedynku. Niemniej jest to ciekawy scenariusz – zakończył Kawulski.
MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze