Fortuna 1 Liga: Radomiak i Bełchatów otrzymały dodatkowy czas ws. licencji

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Radomiak i Bełchatów otrzymały dodatkowy czas ws. licencji
fot. Cyfrasport

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN w przyszłym tygodniu rozpatrzy wnioski Radomiaka i GKS Bełchatów o przyznanie licencji na grę w Fortuna 1 Lidze. Oba kluby mają dodatkowy czas na uzupełnienie dokumentacji. Pozostałe otrzymały w piątek niezbędną zgodę na uczestnictwo w tych rozgrywkach.

Tego dnia odbyło się posiedzenie plenarne Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która rozpatrzyła wnioski na udział w zawodach Fortuna 1. ligi w sezonie 2020/21 klubów obecnie w niej grających, a także drugoligowców, którzy o to wystąpili.

 

Komisja postanowiła przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach pierwszoligowych klubom: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Mielec, Miedź Legnica, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Widzew Łódź, GKS Katowice i Górnik Łęczna (trzy ostatnie to obecnie drugoligowcy).

 

Fortuna 1 Liga: Jest decyzja w sprawie licencji dla Widzewa Łódź

 

Ponadto przyznano licencję uprawniającą do uczestnictwa z nadzorem infrastrukturalnym klubom: Warta Poznań, GKS Jastrzębie, Sandecja Nowy Sącz, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Chojniczanka Chojnice, Elana Toruń, Bytovia Bytów, Znicz Pruszków (trzy ostatnie to obecnie drugoligowcy)

 

Resovia i Stal Rzeszów otrzymały licencję z nadzorem infrastrukturalnym uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach pierwszej ligi na stadionie zastępczym (Stadion Miejski w Stalowej Woli). Oba kluby grają obecnie w 2. lidze.

 

W przyszłym tygodniu komisja rozpatrzy wnioski Radomiaka Radom i GKS Bełchatów o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w pierwszej lidze. Oba kluby otrzymały dodatkowy czas na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.

 

Jak podkreślono w komunikacie komisji, w związku z przedłużającym się stanem epidemii, wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/21 zostały objęte nadzorem finansowym.

 

Dodano, że zdaniem komisji konieczna jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.

 

Od powyższych decyzji przysługuje prawo apelacji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie pięciu dni od doręczenia decyzji. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie