Gattuso doceniony w Napoli. „Rino” dostanie nowy kontrakt

Piłka nożna
Gattuso doceniony w Napoli. „Rino” dostanie nowy kontrakt
fot. PAP
W środę Gattuso zdobył pierwsze trofeum w swojej karierze trenerskiej.

Wszystko wskazuje na to, że Gennaro Gattuso zostanie w Neapolu na dłużej. Napoli zaproponowało trenerowi nowy kontrakt, który niebawem zaakceptuje. „Rino” podpisze trzyletnią umowę na mocy, której będzie zarabiał dwa miliony euro rocznie.

Chociaż w obecnym sezonie ligowym Napoli nie gra na miarę możliwości, ostatnie zwycięstwo w finale Pucharu Włoch umocniło pozycję Gattuso w klubie. Zdaniem włoskiego dziennikarza Nicolo Schira, trener Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego pozostanie z zespołem na dłużej. „Rino” podpisze nową, trzyletnią umowę z ekipą ze Stadio San Paolo.

Trener Napoli będzie zarabiał dwa miliony euro rocznie oraz ewentualne bonusy w zależności od sytuacji w klubie. Umowy przedłużą również jego współpracownicy ze sztabu. Do tej pory kontrakt Gattuso obowiązywał do czerwca 2021 roku.

 

„Rino” objął stery w Neapolu w grudniu 2019 roku. Od tej pory poprowadził zespół w 17 spotkaniach, w których odniósł dziesięć zwycięstw, a pięć razy musiał uznać wyższość rywali. Z Napoli zdobył także pierwsze trofeum w swojej karierze trenerskiej.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie