NFL: Tej jesieni może nie być meczów

Inne
NFL: Tej jesieni może nie być meczów
fot. PAP

Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA Anthony Fauci przestrzegł, że z powodu pandemii koronawirusa tej jesieni może nie wystartować liga futbolu amerykańskiego NFL. "Chyba że odizolujemy zawodników i będziemy ich codziennie testować" - dodał.

Początek sezonu jest planowany na 10 września, natomiast Super Bowl ma się odbyć 7 lutego 2021 roku.

 

"O ile zawodnicy nie będą +w bańce+ - odizolowani od społeczeństwa i testowani prawie każdego dnia - trudno będzie zobaczyć futbol tej jesieni. Jeśli nadejdzie druga fala (pandemii - PAP) - co jest możliwe, a sytuację może pogorszyć sezon na grypę - futbolu może w tym roku nie być" - podkreślił Fauci na antenie telewizji CNN.

 

Koronawirus na razie nie skomplikował szczególnie kalendarza NFL. Doprowadził jedynie do tego, że w kwietniu nie odbyła się ceremonia draftu. Zamiast tego przeprowadzono go zdalnie przez internet.

 

Nie znaczy to jednak, że w tym środowisku nie było żadnych przypadków zakażenia COVID-19. Według amerykańskich mediów, wśród chorych są m.in. Ezekiel Elliot z Dallas Cowboys czy Kareem Jackson z Denver Broncos.

 

Na razie zamknięte są wszystkie ośrodki treningowe, a ponownie dostępne dla zawodników mają być od 22 lipca.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze