Skład reprezentacji Czech na mecze z polskimi siatkarkami

Siatkówka
Skład reprezentacji Czech na mecze z polskimi siatkarkami
fot. Cyfrasport
Michaela Mlejnkova to siatkarka znana polskim kibicom z występów w drużynie Developres SkyRes Rzeszów.

Mecze reprezentacji siatkarek Polski i Czech zostaną rozegrane w dniach 30 czerwca i 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu. Zawodniczki obu kadr narodowych przebywają na zgrupowaniach – Polki w Szczyrku, a Czeszki w Prościejowie.

W gronie podopiecznych greckiego trenera Giannisa Athanasopoulosa są siatkarki doskonale znane z gry w polskich klubach: przyjmujące Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała) czy Michaela Mlejnkova (Developres SkyRes Rzeszów).

 

– Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi zawodniczkami, które mogłyby nam pomóc wywalczyć awans do mistrzostw Europy. Na zgrupowanie powołałem też zawodniczki młode, perspektywiczne z których w przyszłości czeska siatkówka może mieć pociechę. Chciałbym, żeby w kadrze była rywalizacja o miejsca w reprezentacji – powiedział trener Athanasopoulos.

 

Mecze polskich siatkarzy z kibicami na trybunach? Jest na to szansa

 

Szkoleniowiec reprezentacji Czech zdradził, jaką drogę musiał pokonać, żeby dotrzeć na zgrupowanie kadry.

 

– Wiele samolotów nie latało. Udałem się przez Frankfurt. Jazda samochodem była niepewna. Musiałem mieć negatywne wyniki testów na koronawirusa. Przeszedłem dwie kontrole w Zagrzebiu, cztery we Frankfurcie i dwie kolejne w Pradze – przyznał.

 

Czeskie siatkarki czekają na decyzję CEV odnośnie rozegrania kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

 

Kadra siatkarek reprezentacji Czech:

 

Simona Bajusz, Magdalena Bukovska, Veronika Dostalova, Kveta Grabovska, Eva Hodanova, Adela Chevalierova, Katerina Kohoutova, Gabriela Kopacova, Andrea Kossanyiova, Michaela Mlejnkova, Gabriela Orvosova, Tereza Patockova, Barbora Purchartova, Eva Svobodova, Pavlína Simanova, Veronika Trnkova, Katerina Valkova.

 

Terminarz meczów:

 

2020-06-30: Polska – Czechy (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-07-01: Polska – Czechy (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

Siatkarki zmierzą się z Czeszkami 30 czerwca i 1 lipca w Wałbrzychu, natomiast siatkarze w dniach 22–23 lipca zagrają w Zielonej Górze z Niemcami. Transmisja towarzyskich spotkań reprezentacji Polski w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze