Utalentowana atakująca zawodniczką Legionovii Legionowo

Siatkówka
Utalentowana atakująca zawodniczką Legionovii Legionowo
Fot. Cyfrasport
Maja Szymańska w przyszłym sezonie zagra w DPD Legionovii Legionowo.

Kolejna utalentowana zawodniczka LTS Legionovia z trzyletnim kontraktem w DPD Legionovii Legionowo. Do ekipy Alessandro Chiappiniego dołączyła atakująca Maja Szymańska.

Leworęczna siatkarka mierzy 186 centymetrów wzrostu. Urodziła się w 2002 roku, jest zatem nadal juniorką i występy na seniorskich pakietach będzie łączyć z grą w zmaganiach młodzieżowych.

 

Wychowanka MUKS Abis Łódź przed rokiem przeniosła się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku do LTS Legionovia i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało kontraktem w pierwszym zespole.

 

- Jestem wdzięczna za zaufanie i ogromną szansę, którą dostałam. Dzięki niej będę mogła skorzystać z doświadczenia starszych zawodniczek oraz trenera – powiedziała Maja Szymańska – Możliwość pokazania się na treningach pierwszego zespołu jest dla mnie dużą motywacją do stawania się coraz lepszą zawodniczką. Mam nadzieję, że za jakiś czas poziom mojej gry pozwoli mi na pokazanie się również na meczach - powiedziała Szymańska.

 

- Maja to ogromny talent. Zaimponowała mi nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również skupieniem i profesjonalnym podejściem do indywidualnego treningu, podczas którego z wielką motywacją słucha i wprowadza do swojej gry każdą drobną wskazówkę szkoleniowców – chwali atakującą trener Chiappini.

 

Zobacz też: Utytułowana siatkarka zostaje w Radomce Radom

 

- Szymańska to, pomimo młodego wieku, bardzo zorientowana na pracę zawodniczka, która jest w pełni świadoma tego, gdzie i po co się znalazła – mówi Paweł Kowal, trener juniorek LTS Legionovia i drugoligowych rezerw – Bardzo cieszę się, że trener Chiappini docenił jej pracę i zaprosił do pierwszego zespołu. To żywy dowód na to, że uczciwa praca popłaca - dodał.

 

Trener Kowal dodaje również kilka słów o możliwościach łączenia występów w TAURON Lidze z grą w rezerwach.

 

- Jeżeli Szymańska i Marta Matejko znajdą się poza „trzonem” zawodniczek najczęściej występujących w pierwszym składzie DPD Legionovii Legionowo, będą mogły także występować i zbierać bezcenne doświadczenie na parkietach drugiej ligi, co przyniesie ogromne korzyści zarówno samym siatkarkom, jak i całemu klubowi - zakończył Kowal.

 

Skład Legionovii powoli się krystalizuje. Na ten moment Chiappini do dyspozycji ma na rozegraniu Alicję Grabkę, Dianę Dąbrowską. Przyjmujące Olivię Różański, Jessicę Rivero Marin, Darię Szczyrbę oraz Zanę Zdovc Sporer. Na środku siatki Maję Tokarską, Shelly Stafford i Paulinę Majkowską. Za atak będą odpowiedzialne Julie Oliveira Souza, Marta Matejko i Maja Szymańska. Na pozycji libero zostaje Izabela Lemańczyk i Klaudia Kulig.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Informacja prasowa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie