Bundesliga: Bayern Monachium - SC Freiburg. Relacja i wynik na żywo

Bayern Monachium w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Werder Brema 1:0 w 32. kolejce Bundesligi i zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Bramkę zdobył Robert Lewandowski. Polak, który tytuł zdobył po raz ósmy w karierze, ma już 31 trafień w tym sezonie ligowym. Nasz napastnik chce jednak poprawić swój dorobek w sobotnim meczu z SC Freiburg. Relacja na żywo z meczu Bayern Monachium - SC Freiburg na Polsatsport.pl.

Lewandowski trafił do siatki w 43. minucie, przyjmując na klatkę piersiową piłkę po podaniu Jerome'a Boatenga i wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Jirim Pavlenką. Dotychczas Polak nigdy nie miał więcej niż 30 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Ten wynik osiągnął w rozgrywkach 2015/16 i 2016/17. Tym razem, na dwie kolejki przed końcem, poprawił to osiągnięcie.

Od 79. minuty Bayern grał w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Alphonso Davies. Wcześniej młody Kanadyjczyk zapisał się jednak w historii - statystycy Opta wyliczyli, że w pewnym momencie osiągnął prędkość 36,51 km/h. To najszybszy sprint w Bundeslidze, od kiedy prowadzone są takie pomiary (2013/14).

Po wtorkowym zwycięstwie Bayern ma 76 punktów, o 10 więcej od Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Wicelider swoje spotkanie przegrał nieoczekiwanie z FSV Mainz (0:2). Bawarczycy zdobyli ósmy tytuł z rzędu i 30. w historii. Dotychczas Lewandowski nigdy nie miał więcej niż 30 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Ten wynik osiągnął w rozgrywkach 2015/16 i 2016/17. Tym razem, na dwie kolejki przed końcem, poprawił to osiągnięcie.

Z kolei w innym wtorkowym spotkaniu Hertha Berlin przegrała na wyjeździe z SC Freiburg 1:2, który walczy o udział w europejskich pucharach. W barwach przegranej drużyny cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek.

Relacja na żywo z meczu Bayern Monachium - SC Freiburg na Polsatsport.pl. Początek od godziny 15:30.