Dwucyfrowy wynik w lidze rosyjskiej! Hat-trick Kokorina przeciwko drużynie złożonej z... juniorów

Kuriozalny mecz odbył się w rosyjskiej ekstraklasie. Drużyna FK Rostów, której piłkarze przebywają na kwarantannie, musiała radzić sobie wystawiając juniorów w meczu ligowym przeciwko PFK Soczi. Beniaminek ligi rosyjskiej wykorzystał fakt, że czołowa drużyna ligi gra nastolatkami i rozbił kandydata do gry w Lidze Mistrzów aż 10:1! Trzy gole dla gospodarzy strzelił niesforny napastnik - Aleksandr Kokorin.

W środę wyszło na jaw, że u sześciu piłkarzy FK Rostów stwierdzono koronawirusa. W związku z tym cały zespół rozpoczął 14-dniową kwarantannę. Wstrzymane w połowie marca rozgrywki ligowe w Rosji zostały wznowione w piątek. Mimo, że sztab szkoleniowy ekipy z Rostowa nad Donem nie mógł wystawić piłkarzy pierwszego zespołu i tak był zmuszony rozegrać spotkanie. Władze FK Rostów apelowały o przełożenie potyczki, ale ku wielkiemu zaskoczeniu, nie dostały na to zgody.

Nie ujawniono nazwisk zakażonych, ale poinformowano, że łącznie mieli oni bliski kontakt z 42 osobami związanymi z klubem. - Nasza drużyna była gotowa do wznowienia rozgrywek i meczu z Soczi. Mieliśmy nadzieję na udany restart, jednak życie miało inny pomysł na nas. Mamy sześciu chorych. To niestety siła wyższa - podkreślił w środę prezes klubu Artashes Arutiunianc.

FK Rostów nie chciał oddawać meczu walkowerem i postanowił zagrać juniorami. Zastępujący trenera Walerija Karpina, Zaur Tedejew był zmuszony wystawić do gry 17- i 18-latków. W pierwszy składzie wybiegł jeden zawodnik z rocznika 2001. Eksperyment skończył się dla byłej drużyny Macieja Wilusza tragicznie.

Nieoczekiwanie już w 1. minucie to goście z Rostowa nad Donem wyszli na prowadzenie. Po niespełna 60. sekundach gry Roman Romanowa pokonał byłego bramkarza Miedzi Legnica - Sosłana Dżanajewa. Beniaminek z Soczi szybko przejął jednak inicjatywę. W 7. minucie Vładimir Abramow zanotował samobójcze trafienie. Po kwadransie gry 17-letniego Denisa Popowa zaskoczył Kokorin.

Udany powrót z kolonii karnej na boisko. Hat-trick Kokorina i... wypożyczenie

Niespełna 18-letni bramkarz FK Rostów w 26. minucie zatrzymał strzał z rzutu karnego, którego wykonywał Anton Zabolotny. Jednak tuż przed przerwą, swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kokorin. Z kolei w doliczonym czasie gry za niewykorzystaną jedenastkę zrehabilitował się Zabolotny.

W drugiej połowie gospodarze byli jeszcze bardziej skuteczni, gdyż strzelił aż sześć goli. Kanonadę rozpoczął w 47. minucie Zabolotny. Pięć minut później Kokorin, który w połowie września opuścił kolonię karną, skompletował hat-tricka. 60 sekund później Iwan Nowosielcew zdobył siódmą bramkę.

Kolejne dwa trafienia były autorstwa rezerwowego Dmitrij Połoz (74. i 86. minuta). Z kolei dzieła zniszczenia dokonał 20-letni inny z rezerwowych ekipy z Soczi - Nikita Koldunow, który ustalił wynik 10:1!

Ekipa z Rostowa nad Donem nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale ma ujemny bilans bramkowy (-4). Natomiast PFK Soczi plasuje się obecnie na dziewiątej lokacie z dodatnim bilansem bramkowy (+7).

Ogółem od początku pandemii wykryto w Rosji ponad 577 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 8 tysięcy osób. Władze dużą liczbę ujawnionych chorych tłumaczą szerokim zakresem przeprowadzanych testów, których wykonano już ponad 15 milionów.