Fortuna 1 Liga: Miedź przegrała w słabym stylu. Termalica w grupie barażowej

Bruk-Bet Termalica wywalczyła cenne trzy punkty na trudnym terenie w Legnicy.

W spotkaniu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi Miedź Legnica przegrała na własnym stadionie z Bruk-Bet Termaliką 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla "Słoni" w 11. minucie Vladislavs Gutkovskis. Podopieczni nie potrafili w realny sposób zagrozić bramce Łukasza Budziłka i to goście przesunęli się w górę tabeli i zajęli 5. miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, gdy w 5. minucie Josip Šoljić próbował podać do Łukasza Załuski, ale wyłożył tym samym piłkę na tacy wybiegającemu za plecy obrońców Gutkovskisowi. Łotysz uderzył jednak wprost w interweniującego bramkarza gospodarzy i na tablicy wyników cały czas wyświetlało się 0:0.

Sześć minut później gościom udało się już jednak otworzyć wynik, a na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Gutkovskis. Napastnik niecieczan wyskoczył do dośrodkowania jednego z partnerów i kapitalnym uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie oglądaliśmy jedynie po trzy strzały oddane przez obie ekipy i mówiąc eufemistycznie - widowisko nie zachwycało.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyraźnego sygnału Bruk-Betu. Najpierw w 46. minucie niewiele zabrakło, by jedna z akcji gości zakończyła się podwyższeniem wyniku, a już chwilę później niezwykle bliski szczęścia był Patrik Mišák, jednak nie udało mu się domknąć płaskiego wstrzelenia piłki wzdłuż pola karnego. Główna w tym zasługa Załuski, który w ostatnim momencie przytomnie podbił piłkę i zmylił tym samym przeciwnika.

Miedź próbowała, czego wyrazem była akcja z 83. minuty, w której udział wzięli Marquitos i Joan Román, jednak wyraźnie brakowało jej argumentów. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem gości, a słaby wynik, w połączeniu z jeszcze słabszą grą, postawiły spory znak zapytania w kontekście dalszej pracy Dominika Nowaka w Legnicy.

Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)
Bramka: Vladislavs Gutkovskis 11'.

Miedź: Łukasz Załuska - Marcin Pietrowski, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Paweł Zieliński - Marquitos, Adrian Purzycki (54' Joan Román), Josip Šoljić, Omar Santana, Jakub Łukowski (73' Maciej Śliwa) - Patryk Makuch (46' Kacper Kostorz).

Bruk-Bet Termalica: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo (90' Michal Bezpalec), Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Roman Gergel (78' Marcin Wasielewski), Piotr Wlazło, Vlastimir Jovanović, Florin Purece, Patrik Mišák (69' Feiz Shamsin) - Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Purzycki, Marquitos - Jovanović, Wlazło, Grabowski.