Fortuna 1 Liga: Skromna wygrana Olimpii na wyjeździe

Dzięki wygranej goście wskoczyli na ósme miejsce w tabeli, tracąc zaledwie punkt do szóstej Miedzi Legnica.

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi Olimpia Grudziądz pokonała Puszczę Niepołomice 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Joao Criciuma. Dzięki wygranej przyjezdni awansowali na ósme miejsce w tabeli.

Mecz dwóch drużyn w środku tabeli zapowiadał się jako starcie o włączenie się do walki o baraże. Przed sobotnim spotkaniem goście mieli punkt przewagi nad Puszczą, dlatego ewentualna wygrana przybliży ich do czołowej szóstki walczącej o Ekstraklasę. Gospodarze jednak znajdują się w świetnej formie, dlatego wywiezienie trzech punktów z Niepołomic będzie bardzo trudne.

W pierwszej połowie drużyny ruszyły nieco ospale. Gra toczyła się w środku pola, przez co arbiter często używał gwizdka po nieprzepisowych zagraniach. Zaledwie trzy celne strzały przez pierwsze 45 minut nie zwiastowały wielkiego widowiska w drugiej połowie.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście. Podopieczni Jacka Trzeciaka odważniej rozgrywali piłkę pod polem karnym Puszczy i kilkukrotnie zmusili do interwencji Karola Niemczyckiego.

W 75. minucie dominacja Olimpii przyniosła oczekiwany skutek. Joao Criciuma wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i umieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk idealnie w tempo dostawił nogę do podania, pokonując bramkarza gospodarzy. Był to jego dziewiąty gol w bieżącym sezonie w Fortuna 1 Ligi.

W samej końcówce Puszcza umieściła piłkę w siatce, jednak gol nie został uznany. Przy wyskoku do dośrodkowania faulowany był bramkarz Łukasz Sapela.

Dzięki wygranej goście wskoczyli na ósme miejsce w tabeli, tracąc zaledwie punkt do szóstej Miedzi Legnica. Puszcza pozostaje na jedenastej pozycji z dorobkiem 34 „oczek”.

Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramki: Joao Criciuma 76

Puszcza: Karol Niemczycki - Erik Cikos, Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk (78, Marcin Orłowski) - Maksymilian Sitek (55, Jakub Serafin), Longinus Uwakwe, Wiktor Żytek, Michal Klec, Bartosz Żurek - Jewhen Radionow (55, Hubert Tomalski).

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Łukasz Bogusławski, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Mohamed Medfai (68, Sebastian Kamiński), Dominik Frelek, Maciej Kona, Ricky van Haaren (80, Lukas Duriska), Elvir Maloku - Joao Criciuma (90, Piotr Janczukowicz).

Żółte kartki: Uwakwe, Radionow - Medfai.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).