Fortuna 1 Liga: Zagłębie wygrało w Jastrzębiu. Festiwal żółtych kartek

Zagłębie Sosnowiec pokonało osłabiony GKS 1962 Jastrzębie 3:1 w meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Zagłębie Sosnowiec pokonało osłabiony GKS 1962 Jastrzębie 3:1 w meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. Sędzia spotkania szastał kartkami, a piłkarze zobaczyli łącznie aż dziesięć żółtych kartoników.

Oba zespoły przystąpiły do rywalizacji bez wygranej w ostatnich kolejkach. GKS najpierw uległ Sandecji Nowy Sącz (1:2), a następnie zremisował bezbramkowo z Chrobrym Głogów. Z kolei Zagłębie przegrało z GKS-em Bełchatów (1:2) i zakończyło spotkanie z Radomiakiem Radom z wynikiem 2:2.

Sobotni mecz z udziałem kibiców piłkarze rozgrywali w strugach deszczu. Pierwszego gola dla Sosnowca już w 3. minucie strzelił Filip Karbowy, a tuż przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę dołożył Szymon Pawłowski.

W pierwszej części spotkania aż ośmiu zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. Dla pomocnika gospodarzy Damiana Tronta był to drugi taki kartonik, a w rezultacie musiał opuścić boisko, osłabiając swoją drużynę.

Druga połowa rozpoczęła się równie spektakularnie, co otwierająca. Krótko po gwizdku sędziego do ofensywy ruszyli gospodarze. Petr Galuska oddał strzał z dystansu, który został obroniony przez bramkarza Zagłębia, jednak dzięki skutecznej dobitce Kamila Adamka jastrzębianie mogli świętować zdobycie pierwszej - i jednocześnie ostatniej - bramki w tym spotkaniu. Na nią szybko odpowiedź znalazł Fabian Piasecki z drużyny gości, ustalając wynik w 49. minucie meczu.

Dzięki wygranej Zagłębie przeskoczyło o trzy pozycje (z dwunastej na dziewiątą) i z wynikiem 37 punktów włączyło się w walkę o baraże do PKO BP Ekstraklasy. Jastrzębie plasuje się dwa miejsca wyżej, z 38 punktami na koncie. Oba zespoły dzieli krok od miejsc premiowanych grą o awans do najwyższej klasy rozgrywek.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)

Bramki: Kamil Adamek 47 - Filip Karbowy 3, Szymon Pawłowski 44, Fabian Piasecki 49

Żółte kartki: Kamil Szymura, Damian Tront, Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Adamek - Dawid Ryndak, Mateusz Szwed, Fabian Piasecki, Bartłomiej Babiarz

Czerwona kartka za drugą żółtą: Damian Tront

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów 718.