Froome kuszony przez Israel Start-Up Nation

Inne
Froome kuszony przez Israel Start-Up Nation
fot. PAP/EPA

Czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome, kolarz grupy Ineos, nie podjął jeszcze decyzji o swej przyszłości, ale kuszony jest trzyletnim kontraktem przez ekipę Israel Start-Up Nation.

Jak pisze dobrze zazwyczaj poinformowana włoska strona internetowa Tuttobici izraelski zespół World Touru chciałby podpisać umowę z Froomem już 1 sierpnia, przed rozpoczęciem Tour de France. 35-letni Brytyjczyk, którego kontrakt z Ineos kończy się w 2020 roku, unika na razie zdecydowanych deklaracji.

 

Nie ukrywa jednak, że jego celem jest piąte zwycięstwo w Wielkiej Pętli i dołączenie do grona legend najbardziej prestiżowego wyścigu na świecie. W jego obecnym zespole jest jednak jeszcze dwóch pretendentów do walki o zwycięstwo w tegorocznej edycji - triumfator z 2018 roku Brytyjczyk Geraint Thomas i ubiegłoroczny zwycięzca Kolumbijczyk Egon Bernal, który zresztą już zapowiedział, że nie chce rezygnować z roli lidera ekipy. Zawodnikiem brytyjskiej ekipy jest także Michał Kwiatkowski.

 

Pozyskaniem Froome'a zainteresowane były inne zespoły, m.in. Bahrain McLaren, a także CCC Team, który intensywnie poszukuje nowego sponsora. Jakikolwiek ruch transferowy w połowie sezonu wymagałby jednak zgody menedżera Team Ineos, Dave'a Brailsforda. Nie jest jasne, czy byłby on skłonny pozwolić odejść Brytyjczykowi przed Tour de France, ryzykując, że może stać się głównym rywalem jego podopiecznych.

 

Pandemia koronowirusa powodowała, że wiele ekip World Touru popadło w finansowe tarapaty, a ich przyszłość nie jest jasna. Powoduje to, że na rynku transferowym pojawiły się głośne nazwiska, a Froome nie jest jedynym zawodnikiem skłonnym zmienić pracodawcę. Dodatkowo czterokrotny zwycięzca TdF chciałby mieć w ewentualnym nowym zespole silnych pomocników. Zdaniem mediów, Froome za osobę kluczową w walce o piąty triumf uważa Hiszpana Mikela Nieve, związanego obecnie z zespołem Mitchelton-Scott.

 

Sezon wyścigów rangi World Tour wznowiony zostanie 1 sierpnia włoskim klasykiem Strade Bianche. Pierwszą imprezą wieloetapową będzie Tour de Pologne, rozpoczynający się 5 sierpnia.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie