Lekkoatleci rozpoczęli sezon na otwartych stadionach

Inne
Lekkoatleci rozpoczęli sezon na otwartych stadionach
fot. Cyfrasport
Podczas mityngu w Kielcach zaimponował oszczepnik Marcin Krukowski

Marcin Krukowski (Warszawianka) wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas mityngu lekkoatletycznego w Kielcach. Rekordzista Polski w tej konkurencji uzyskał w sobotę 82,85 m. To była najciekawsza konkurencja zawodów, które w sobotę odbyły się na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza. W ten sposób lekkoatleci otworzyli opóźniony z powodu pandemii sezon na otwartych stadionach.

Mimo zwycięstwa zawodnik Warszawianki nie był zadowolony ze swojego występu.

 

- Byłem przygotowany na lepszy wynik. Myślałem, że już w tych pierwszych zawodach zbliżę się do rekordu Polski (88,09 – PAP). Niestety, na przeszkodzie stanęła pogoda, bo nasz start z powodu opadów deszczu opóźnił się o dwie godziny – podkreślił Krukowski.

 

Z innych wyników warto odnotować rezultat, jaki osiągnął w biegu na 300 m Jakub Sobura-Durma. Zawodnik KKL Kielce przebiegł ten dystans w czasie 34,44 s, poprawiając rekord województwa świętokrzyskiego. Poprzedni należał do świetnego przed laty sprintera Marcina Urbasia, który w 2006 roku uzyskał wynik o 2,57 s gorszy.

 

Duplantis zmierzy się z Liskiem w Goeteborgu

 

W zawodach rozpoczynających rywalizację lekkoatletyczną na obiektach otwartych wzięło udział 150 zawodników.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy w końcu rozpocząć sezon. Pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja, a także wyniki, które po tak długiej przerwie były naprawdę niezłe - powiedział prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej.

 

W sobotę w Chorzowie odbył się też mityng lekkoatletyczny "Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski".

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze