Fortuna 1 Liga: Warta wygrała u siebie i awansowała na pozycję wicelidera

Warta Poznań pokonała na swoim boisku piłkarzy Sandecji Nowy Sącz 1:0.

Warta Poznań pokonała na swoim boisku piłkarzy Sandecji Nowy Sącz 2:0. Dopisując trzy punkty do swojego konta, awansowała na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi. Celnym trafieniem w końcówce meczu popisał się Krzysztof Danielewicz, który zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na murawie.

Poznaniacy nie mieli ostatnio dobrej passy, a do spotkania przystąpili z dwiema porażkami na koncie. Najpierw przegrali z Odrą Opole 0:2, a następnie ulegli na swoim terenie Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:3. Efektem braku nowych punktów na koncie "Zielonych" był spadek z top 2 tabeli, czyli pozycji premiowanych awansem do PKO BP Ekstraklasy. Doszło do tego po raz pierwszy od września.

Zdecydowanie lepiej przedstawiała się gra Sandecji w ostatnich meczach. Piłkarze z Nowego Sącza wygrali spotkanie z GKS-em Jastrzębie 2:1 i zremisowali 1:1 z Odrą Opole.

W niedzielnym meczu skuteczność "Sączersów" nie była jednak tak dobra i przez całe spotkanie nie udało im się celnie trafić do bramki rywali. Nie lepsza była dyspozycja piłkarzy Warty w pierwszej połowie rywalizacji. Choć gospodarze napędzani dopingiem kibiców przystąpili do mocnej ofensywy, bramkarz Sandecji Daniel Bielica popisał się kilkoma skutecznymi obronami.

Poznaniacy ponownie zaatakowali w drugiej połowie i już w 54. minucie wyszli na prowadzenie, dzięki celnemu trafieniu Roberta Janickiego. Pod koniec spotkania gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej bramki w wykonaniu Krzysztofa Danielewicza, który... zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku, zmieniając właśnie Janickiego.

Trzy nowe punkty dopisane do konta Warty pozwoliły "Zielonym" uplasować się na pozycji wicelidera tabeli, dającą automatyczny awans do ekstraklasy. Zawodnicy Sandecji utrzymali dziesiąte miejsce.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)

Bramki: Robert Janicki 54, Krzysztof Danielewicz 85

Żółte kartki: Bartosz Kieliba - Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur, Kamil Ogorzały

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów 450.