Udany powrót Krychowiaka i Rybusa. Cenne zwycięstwo Lokomotiwu

Lokomotiw Moskwa w meczu 23. kolejki rosyjskiej Premier Ligi pokonał na własnym terenie FK Orenburg 1:0. Zwycięski gol autorstwa Aleksieja Miranczuka padł w końcówce pierwszej połowy. Zarówno Maciej Rybus, jak i Grzegorz Krychowiak rozegrali pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Wstrzymane w połowie marca rozgrywki ligi rosyjskiej wznowiono w piątek. Lokomotiw z dwoma Polakami w składzie swój mecz rozegrał natomiast w niedzielę. Rybus i Krychowiak powrót na boisko mogą uznać za udany. Moskiewska drużyna z reprezentantami Polski w składzie zdobyła cenny trzy punkt w wyścigu o wicemistrzostwo Rosji.

Co prawda Krychowiak, który jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Lokomotiwu, tym razem gola nie strzelił, ale wyręczył go jeden z braci Miranczuków - Aleksiej. W 38. minucie utalentowany rosyjski pomocnik wykorzystał podanie Rifata Zhemaletdinowa i pokonał bramkarza gości.

Jeszcze przed przerwą stołeczna ekipa nieco skomplikowała swoją sytuację. W zasadzie zrobił to Zhemaletdinowa, który asystował przy golu Miranczuka. Skrzydłowy w doliczonym czasie został ukarany drugą żółtą kartką i musiał przed wcześniej opuścić murawę.

Krychowiak opuści Moskwę? Lokomotiw w tarapatach finansowych przez pandemię koronawirusa

Po zmianie stron Lokomotiw kontrolował przebieg spotkania. Ponadto w 62. minucie szanse się wyrównały, gdyż pomocnik przyjezdnych Danijel Miskić, również obejrzał drugą żółtą kartkę. Minutę później murawę opuścił były zawodnik Jagiellonii Białystok - Fedor Cernych, który przebywa aktualnie na wypożyczeniu w FK Orenburgu z Dinamo Moskwa.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, goście stracili kolejnego zawodnika. Andrei Malykh również został ukarany drugą żółtą kartką. Lokomotiw mógł w doliczonym czasie dobić osłabionego rywala brakiem dwóch graczy. W 94. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Eder. Zdobywca zwycięskiego gola w finale mistrzostw Europy, uderzył nad bramkę.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Krychowiak i spółka mają trzy punkty przewagi nad trzecim w tabeli FK Krasnodar.

Lokomotiw Moskwa - FK Orenburg 1:0 (1:0)

Bramka: Miranczuk (38')

Tymczasem swojego meczu nie rozegrało Dinamo. Moskiewski klub potwierdził w niedzielę wcześniejsze informacje rosyjskich mediów, że trzech piłkarzy tej drużyny - wśród nich reprezentant Polski Sebastian Szymański - jest zakażonych koronawirusem. Z tego powodu przełożono niedzielne spotkanie z FK Krasnodar.

Oprócz Szymańskiego, pozytywny wynik testu na COVID-19 mieli Kameruńczyk Clinton N'Jie i doświadczony reprezentant Burkina Faso Charles Kabore. Cała trójka, jak poinformował klub w oświadczeniu, rozpoczęła teraz dwutygodniową kwarantannę pod nadzorem lekarzy.

FK Krasnodar zgodził się na przełożenie meczu. Przychyliły się do tego również władze rosyjskiej federacji i rosyjskiej ligi, za co Dynamo podziękowało wszystkim w oświadczeniu. Nowy termin to 19 lipca.