Bundesliga: Spadła wartość praw telewizyjnych w Niemczech

Piłka nożna
Bundesliga: Spadła wartość praw telewizyjnych w Niemczech
fot. PAP
Cena praw telewizyjnych nie wzrosła w Niemczech po raz pierwszy od 2002 roku.

Wartość praw telewizyjnych do meczów Bundesligi w latach 2021-25 nieznacznie spadła i wyniesie 1,1 miliarda euro za sezon. W poprzednim czteroleciu kształtowała się na poziomie 1,16 miliarda euro za sezon – ogłosił w poniedziałek prezes Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Christian Seifert.

Cena praw (łącznie 4,4 mld euro w porównaniu z 4,64 mld w latach 2017-2020) nie wzrosła po raz pierwszy od 2002 roku. Według ekspertów zaobserwowany na rynku niemieckim trend może odzwierciedlić się również w negocjacjach w innych wielkich ligach europejskich.

 

Bundesliga: Para asów! Dwaj Polacy w jedenastce kolejki "Kickera"

 

Wbrew oczekiwaniom ani Amazon, ani inne światowe korporacje medialne nie przejęły pakietu większościowego, a prawa do transmisji meczów na żywo podzieliły między siebie Sky (mecze sobotnie), platforma streamingowa DAZN (spotkania piątkowe i niedzielne) oraz inni dotychczasowi nadawcy (ARD, Pro Sieben, Sat 1 – mniejsze pakiety meczów).

 

- Żadna firma nie będzie miała wszystkich praw do meczów na żywo Bundesligi. Dla wszystkich zaangażowanych w rozmowy była to szczególna sytuacja. Myślę, że osiągnęliśmy przyzwoity wynik – skomentował Seifert.

 

Bundesliga była pierwszą wielką ligą europejską, która wznowiła rozgrywki (w połowie maja) po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Tytuł mistrzowski zapewnił już sobie Bayern Monachium, a napastnik tej drużyny Robert Lewandowski zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie