Halaba zaprezentowany w nowym klubie!

Siatkówka
Halaba zaprezentowany w nowym klubie!
fot. Cyfrasport
Paweł Halaba został siatkarzem Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Paweł Halaba został siatkarzem Aluronu Virtu CMC Zawiercie. 24-letni przyjmujący podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

– To przykład siatkarza, który musiał wyjechać z Polski, by nabrać ogrania i się rozwinąć. Umiejętności, które zdobył za granicą, pokazał w poprzednim sezonie w barwach Trefla Gdańsk – chwali nowego Jurajskiego Rycerza trener Igor Kolaković. – To zadziorny gracz, które skacze wysoko, ma szybką rękę w ataku i mocną zagrywkę. Do tego chce ciężko pracować, by dalej się rozwijać – dodaje szkoleniowiec Aluron Virtu CMC Zawiercie.

 

Halaba urodził się w Płocku i zaczynał przygodę z siatkówką w tamtejszym UKS-ie Małachowiance, ale szybko przeniósł się do Metra Warszawa. Z klubem ze stolicy w 2013 roku zdobył brąz mistrzostw Polski juniorów i został najlepszym zagrywającym imprezy.

 

 

Karierę seniorską rozpoczął w 2014 roku w pierwszoligowym AZS-ie AGH Kraków. Po udanym roku na zapleczu PlusLigi został powołany na mistrzostwa świata juniorów, gdzie występował w jednej drużynie z Marcinem Kanią i Dominikiem Depowskim. Polacy skończyli turniej na 9. miejscu, w dużej mierze z powodu wyjątkowo nieszczęśliwego losowania, bo w grupie ulegli późniejszym finalistom, Rosjanom i Argentyńczykom. Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego przeniósł do AZS-u Politechniki Warszawskiej, ale tam jego rozwój zahamowała kontuzja stawu skokowego. Postanowił więc poszukać swoich szans poza Polską. Najpierw spędził rok w Jihostroju Czeskie Budziejowice, a następnie przeniósł się do niemiecko-austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, gdzie występował na przyjęciu obok świetnie znanego zawierciańskim kibicom Hugo de Leona. Sezon Bundesligi zakończył z brązowym medalem oraz pięcioma statuetkami MVP i dwiema dla najlepszego gracza pokonanej drużyny.

 

Udane występy w Czechach i Niemczech zaowocowały powołaniem na Uniwersjadę, gdzie Halaba był jednym z liderów reprezentacji Polski, która zdobyła srebro. Wrócił też do PlusLigi i podpisał kontrakt z Treflem Gdańsk. Z miejsca wywalczył sobie stałe miejsce w składzie drużyny Michała Winiarskiego i stał się jedną z rewelacji rozgrywek. Świetnie radził sobie zwłaszcza w ataku i w polu serwisowym, zakończył sezon z trzema statuetkami MVP i poprowadził Gdańskie Lwy do awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski, który został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Po zakończeniu rozgrywek był jednym z najbardziej rozchwytywanych siatkarzy na rynku transferowym, a spośród wielu ofert wybrał tę przedstawioną przez Aluron Virtu CMC.

 

Oficjalnie: Kochanowski odchodzi z PGE Skry Bełchatów

 

– Walka o najwyższe cele, dobry zespół, dobry trener, świetni kibice, to wszystko zadecydowało, że przenoszę się do Zawiercia – zdradza Halaba. – Negocjacje nie były długie, byłem zdecydowany na ten wybór – przyznaje nowy Jurajski Rycerz.

 

– Halaba był jednym z najgorętszych, jeśli nie najgorętszym nazwiskiem na wewnętrznym rynku transferowym PlusLigi. Swój talent pokazywał już wcześniej, ale musiał poprzeć go ciężką pracą nad rozwojem podczas dwóch lat spędzonych poza krajem, by jego gwiazda mogła rozbłysnąć w Gdańsku. To sprawiło, że w swoim składzie widziały go najbogatsze kluby w Polsce – mówi prezes Kryspin Baran. – Na szczęście Paweł od samego początku był bardzo zainteresowany dołączeniem do Armii 2.0. Cieszymy się, że nasza wizja przekonała go, by naszą ofertę traktować priorytetowo. Co ważne, nie mam tu na myśli tylko nowych kolegów z drużyny czy trenera, ale też osoby tworzące sztab szkoleniowy czy medyczny. Na dodatek to niezwykle energetyczny gracz i jestem pewny, że błyskawicznie zyska sympatię naszych kibiców – dodaje Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie