Kolejny tenisista i jeden z trenerów zainfekowani koronawirusem

Tenis
Kolejny tenisista i jeden z trenerów zainfekowani koronawirusem
fot. PAP/EPA

W niedzielę bułgarski tenisista Grigor Dimitrow poinformował, że jest zakażony koronawirusem, a następnego dnia ogłoszono, że wśród zainfekowanych są m.in. jego trener przygotowania fizycznego i chorwacki rywal z kortu Borna Coric.

Do zarażeń doszło podczas pokazowego turnieju Adria Tour w Zadarze (finał odwołano). Dimitrow w imprezie współorganizowanej przez Serba Novaka Djokovica zagrał w jednym meczu, w którym przegrał z... Coricem 1:4, 1:4. Potem Bułgar się wycofał.

 

W niedzielę wieczorem Dimitrow poinformował w mediach społecznościowych o pozytywnym wyniku testu. W poniedziałek przedstawiciel zadarskiej żupanii (województwa) Sime Vickovic przekazał z kolei mediom, że trzy kolejne osoby także zostały zakażone, a wśród nich są Coric i trener przygotowania fizycznego Dimitrowa.

 

Finał imprezy z udziałem Djokovica i Rosjanina Andrieja Rublowa został odwołany. W Chorwacji ogłoszono, że w ostatnich 24 godzinach pojawiło się 18 nowych przypadków koronawirusa.

 

Pomysłodawcą Adria Tour jest Djokovic. W poprzednim tygodniu rywalizacja z kibicami na trybunach odbywała się w Belgradzie, gdzie Dimitrow również występował.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze