Komplikacje po porodzie przyczyną śmierci mistrzyni Europy w strzelectwie

Inne
Komplikacje po porodzie przyczyną śmierci mistrzyni Europy w strzelectwie
fot. PAP

Komplikacje po porodzie były przyczyną śmierci mistrzyni Europy w strzelectwie, 30-letniej Serbki Bobany Momcilovic-Velickovic, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro – poinformowały tamtejsze media.

Przed trzema tygodniami utytułowana zawodniczka urodziła syna. W ciąży była już podczas ME, które tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa odbyły się we Wrocławiu. Zdobyła tam dwa złote medale w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na 10 m – indywidualnie i drużynowo. W finale Serbia wygrała 16:12 z Polską (Klaudia Breś, Beata Bartków-Kwiatkowska, Joanna Tomala).

 

W niedzielę wieczorem serbskie media poinformowały o śmierci „po krótkiej i ciężkiej chorobie” byłej drużynowej mistrzyni świata Momcilovic-Velickovic. Według niektórych z portali, chodzi o rzucawkę, która charakteryzuje się m.in. wysokim ciśnieniem krwi.

 

Reprezentantka kraju w strzelectwie przebywała pięć dni w szpitalu w Zajecar, ale kiedy jej stan się pogorszył trafiła do jednej z klinik w Belgradzie, gdzie zmarła. Momcilovic-Velickovic doznała m.in. krwotoku mózgowego.

 

W jej dorobku było m.in. sześć złotych krążków mistrzostw Europy wywalczonych od 2011 do 2020 roku.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie