Premier League: Bezbramkowe derby Liverpoolu

Prowadzący w tabeli Premier League piłkarze Liverpoolu zremisowali 0:0 w derbowym meczu na stadionie Evertonu. "The Reds" są blisko mistrzostwa Anglii. Drugi Manchester City wyprzedzają o 23 punkty, ale obrońcy tytułu swoje 30. spotkanie rozegrają w poniedziałek.

Mecz w Liverpoolu nie był wielkim widowiskiem. Walki w środku boiska nie brakowało, ale dogodnych okazji do zdobycia bramek piłkarze nie stworzyli wielu.

Bliżej odniesienia zwycięstwa był Everton. W 80. minucie piłka po strzale Toma Daviesa trafiła w słupek. Goście natomiast mogli zapewnić sobie wygraną w doliczonym przez sędziego czasie gry, ale po uderzeniu z rzutu wolnego Fabinho bramkarz Jordan Pickford zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

- To była prawdziwa walka. Piłkarze obu drużyn doskonale rozumieli czym są derby. Dominowaliśmy, ale nie mieliśmy wielu szans na gola. To Everton mógł go zdobyć. Poza tym świetnie się bronił - powiedział trener Liverpoolu Juergen Klopp. Everton nie wygrał z Liverpoolem żadnego z ostatnich 22 spotkań.

We wcześniejszym meczu Chelsea wygrała na wyjeździe z Aston Villą 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą po trafieniu Kortneya Hause'a. "The Blues" odpowiedzieli bramkami Amerykanina Christiana Pulisica w 60. i Francuza Oliviera Giroud w 62. minucie.

Chelsea w tabeli umocniła się na czwartym miejscu, ostatnim dającym prawo gry w Lidze Mistrzów. Piąty Manchester United traci do niej pięć punktów.

W poniedziałek Manchester City podejmie Burnley. Jeśli gospodarze zdobędą chociaż punkt, to czekający 30 lat na mistrzostwo Liverpool nie będzie sobie mógł zapewnić tytułu w środę u siebie meczem z Crystal Palace.