Stenzel: Widać, że jesteśmy głodne gry

Siatkówka
Stenzel: Widać, że jesteśmy głodne gry
fot. Cyfrasport
Na zgrupowaniu reprezentacji siatkarek w Szczyrku jest ciężka praca i dużo dobrej zabawy

- Już jesteśmy w miarę dobrze zgraną drużyną. Widać, że jesteśmy głodne gry. Po prostu od dłuższego czasu brakuje nam piłki, dlatego teraz każda z nas daje z siebie maksimum. Czerpiemy z tego jak najwięcej radości, to ciężka praca połączona z zabawą. Dobrze świadczy o nas to, że to tak dobrze wychodzi - powiedziała przebywająca na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarek libero Maria Stenzel. (wideo: Polska Siatkówka)

Sprawiacie wrażenie dobrze zorganizowanej armii.

 

Maria Stenzel: Też mi się tak wydaje, że jesteśmy dosyć dobrze zgraną drużyna, jak na tak krótki okres wspólnego trenowania. To jest świeża drużyna, są nowe twarze, więc wcale nie musiało to tak wyglądać. A wygląda to bardzo dobrze. W tej naszej grze jest teraz dużo zabawy, więc oby tak dalej. Naprawdę fajnie to wygląda.

 

Nowicka: Nie ma mowy o trenowaniu na "pół gwizdka"

 

Może jest dużo zabawy, bo nie ma ciśnienia startowego, nie macie za chwilę ważnych meczów. Niemniej podczas gry w szóstkach widać, że za każdą piłką idziecie jak przysłowiowe dziki w żołędzie. Naprawdę jest takie ogromne pragnienie piłki, walki, rywalizacji?

 

Myślę, że tak. Na pewno widoczny jest głód gry, brakuje nam brakuje nam piłki. Brakowało już od dłuższego czasu. Dlatego teraz każda z nas daje z siebie maksimum na treningach i czerpiemy z tego bardzo dużo radości. Jest zabawa i o to chodzi. Jeżeli jest ciężka praca połączona z zabawą, to tylko o nas dobrze świadczy, że to tak fajnie wychodzi.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

Polska Siatkówka, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze