Djoković zakażony koronawirusem

Tenis
Djoković zakażony koronawirusem
fot. PAP
Serb przeszedł badania w Belgradzie, po powrocie z turnieju pokazowego w Zadarze.

Numer jeden światowego rankingu ATP Novak Djoković otrzymał pozytywny wynik na Covid-19. Serb przeszedł badania w Belgradzie po powrocie z turnieju pokazowego w Zadarze. Tenisista nie przejawia żadnych objawów choroby i czuje się dobrze.

Jak się okazało pokazowy turniej tenisowy Djokovicia, stał się skupiskiem koronowirusa. Wirusem zaraził się nie tylko Serb, ale również inni uczestnicy turnieju. W niedzielę bułgarski zawodnik Grigor Dimitrow poinformował, że jest zakażony koronawirusem, a następnego dnia ogłoszono, że wśród zainfekowanych są m.in. jego trener przygotowania fizycznego i chorwacki rywal z kortu Borna Coric. Zachorował także członek sztabu Djokovica.

„Kiedy tylko przyjechaliśmy do Belgradu, poddaliśmy się testom. Mój wynik i Jeleny był pozytywny, natomiast dzieci miały rezultat negatywny” – napisał w specjalnym oświadczeniu.

Serb przyznał, że zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie wynikło z jego turnieju, ale zapewnia, że nie miał złych intencji i nie mógł przewidzieć tak poważnych skutków imprezy.

„Turniej powstał, by pomóc tenisistom z południowo-wschodniej Europy w odzyskaniu formy i możliwości sprawdzenia się podczas ciężkich okoliczności pandemii” – przyznał.

 

„Bardzo przepraszam za każdy powstały przypadek zakażenia podczas turnieju. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na sytuację zdrowotną każdego chorego i każdy wyzdrowieje. Ja pozostanę w izolacji przez 14 dni, a za pięć dni powtórzę test” – zakończył.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie