Jak będą wyglądały szóstki „wielkiej piątki” PlusLigi?

Siatkówka
Jak będą wyglądały szóstki „wielkiej piątki” PlusLigi?
fot. Cyfrasport
Jak będą wyglądały szóstki „wielkiej piątki” PlusLigi?

Kto już ma kompletną szóstkę, gdzie brakuje jeszcze siatkarzy na kluczowe pozycje? Jakich transferów możemy się spodziewać? Zapraszamy na przegląd potencjalnych wyjściowych zespołów „wielkiej piątki” PlusLigi, która w nowym sezonie powinna walczyć o medale.

Sezon transferowy oczywiście wciąż trwa, niemal codziennie dochodzą do nas nowe informacje. Te potwierdzone, jak i wciąż jeszcze będące w sferze plotek. Na podstawie tego co już wiemy, można już jednak zacząć gdybać o sportowym potencjale większości ekip PlusLigi.


W ubiegłym tygodniu nasz ekspert Łukasz Kadziewicz pokusił się o wytypowanie miejsc, o jakie będą walczyć zespoły PlusLigi (czytaj TUTAJ). Do strefy medalowej zaliczył pięć drużyn. Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skrę Bełchatów, Jastrzębski Węgiel ora Asseco Resovię Rzeszów.


Jak mogą wyglądać ich pierwsze szóstki? Zapraszamy na nasz mocno subiektywny przegląd. Przedstawiając zawodników podajemy kraj z jakiego pochodzą, jeśli nie są Polakami oraz klub z jakiego przechodzą, jeśli to nie jest kolejny sezon w dotychczasowym zespole.


GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 


Trener: Nikola Grbić – Serbia
Rozgrywający:
Benjamin Toniutti (C) - Francja
Atakujący:
Łukasz Kaczmarek
Środkowi:
David Smith – USA
Jakub Kochanowski – poprzednio PGE Skra Bełchatów
Przyjmujący: 
Aleksander Śliwka 
O drugie miejsce na przyjęciu powalczą Kamil Semeniuk oraz Piotr Łukasik. ZAKSA wciąż może jednak pozyskać kogoś wartościowego na tę pozycję.
Libero:
Paweł Zatorski

 

VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA 


Trener: Andrea Anastasi – Włochy
Rozgrywający:  
Angel Trinidad De Haro – Hiszpania, ostatnio Tours VB
Atakujący:
Michał Superlak – ostatnio MKS Będzin.
Superlak to na dziś jedyny, potwierdzony atakujący, drugim kandydatem do gry w Warszawie jest mistrz świata i Europy juniorów Jakub Ziobrowski, który ostatni sezon spędził w Cuprum Lubin. Jeśli podpisze kontrakt z VERVĄ, zapewne będzie rywalizował z Superlakiem o miejsce w szóstce.
Środkowi:
Piotr Nowakowski
Andrzej Wrona
Przyjmujący: 
Bartosz Kwolek.
O miejsce obok Kwolka nas dziś walczą Igor Grobelny oraz pozyskany z Będzina Jan Fornal. Chyba, że potwierdzą się plotki o tym, że do Warszawy z Bełchatowa przeniesie się mistrz świata z 2018 roku Artur Szalpuk. Wówczas zapewne pierwszym wyborem trenera Anastasiego będzie para Kwolek-Szalpuk.
Libero: 
Damian Wojtaszek


PGE SKRA BEŁCHATÓW 


Trener: Michał Mieszko Gogol
Rozgrywający: 
Grzegorz Łomacz
Atakujący: 
Bartosz Filipiak – ostatnio Trefl Gdańsk
Środkowi:
Karol Kłos
Mateusz Bieniek – ostatnio Cucine Lube Civitanova
Warto jednak dodać, że w Bełchatowie pozostał również Norbert Huber, który będzie twardo walczył o miejsce w szóstce. No i jeszcze jedno – Mateusz Bieniek przeszedł podczas zgrupowania kadry w Spale zabieg kolana.
Przyjmujący: 
Milad Ebadipour – Iran
Taylor Sander – USA, powrót po kontuzji.
Transfer Sandera wciąż nie jest potwierdzony, ale o tym, że przenosi się do Polski napisała na Instagramie nawet jego żona. Oczywiście trzeba pamiętać, że Sander miał długą przerwę, ale na dziś wstawiamy go do szóstki za nazwisko i osiągnięcia z kadrą USA.
Libero:
Kacper Piechocki

 

JASTRZĘBSKI WĘGIEL 


Trener: Luke Reynolds (Australia)
Rozgrywający: 
Lukas Kampa – Niemcy
Atakujący:
Mohammed Al Hachdadi – Maroko, ostatnio klub Funvic Taubate z Brazylii.
Środkowi: 
Jurij Gladyr Ukraina/Polska
Michał Szalacha
Przyjmujący:  
Yacine Louati – Francja, ostatnio Vero Volley Monza. Francuz na początku chyba będzie mógł liczyć na miejsce w szóstce, ale konkurentów będzie miał bardzo solidnych.
O drugie miejsce na przyjęciu powalczą pozostający w Jastrzębiu Tomasz Fornal lub pozyskany z GKS Katowice Rafał Szymura.
Obaj mają za sobą bardzo udany poprzedni sezon. Szymura zagrał w 23 meczach, 100 setach, zdobył 351 punktów, atakował z skutecznością 48,26%, przyjmował 507 razy, z tego 136 razy perfekcyjnie. Fornal wystąpił w 24 meczach, 84 setach, zdobył 314 punktów, atakował ze skutecznością 48,36%, przyjmował 474 razy, z tego 123 perfekcyjnie. Jak widać obaj Polacy mają niemal identyczne statystyki za poprzedni sezon.
Libero:
Jakub Popiwczak

 

ASSECO RESOVIA RZESZÓW 


Trener: Alberto Giuliani – Włochy
Rozgrywający: 
Fabian Drzyzga – ostatnio Lokomotiw Nowosybirsk
Atakujący: 
Karol Butryn – ostatnio Cerrad Enea Czarni Radom
Środkowi: 
Jeffrey Jendryk – USA, ostatnio Berlin RV
O drugie miejsce będzie walczyć cała trójka pozostałych środkowych – Estończyk Timo Tammemaa (ostatnio Tours), Piotr Hain (ostatnio Jastrzębski Węgiel) oraz Bartłomiej Krulicki, który w poprzednim, bardzo nieudanym dla klubu sezonie, zagrał w 21 meczach Resovii.
Przyjmujący: 
Klemen Cebulj – Słowenia, ostatnio Itas Trentino
Nicolas Szerszeń – Francja/Polska powrót z wypożyczenia do Ślepska Suwałki.
Nie można zapominać, że pozostający w Rzeszowie Rafał Buszek ma papiery na grę na najwyższym, możliwym poziomie, a pozyskany Estończyk Robert Taht był rezerwowym w wielkiej Perugii.
Libero: 
Michał Potera – ostatnio MKS Będzin

Robert Małolepszy, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze