Jastrzębski Węgiel pozyskał nowego zawodnika

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel pozyskał nowego zawodnika
fot. Cyfrasport

Jastrzębski Węgiel sprowadził nowego libero. Jest nim Szymon Biniek. Umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

Niespełna 25-letni zawodnik pochodzi z Nysy – miasta o wielkich siatkarskich tradycjach. W Stali Nysa – klubie dwukrotnego wicemistrza Polski, dwukrotnego brązowego medalisty MP i zdobywcy Pucharu Polski. Biniek stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki właśnie w Stali. Stamtąd dostał się do PlusLigi, w której w barwach Effectora Kielce spędził trzy sezony, rozgrywając 61 spotkań.

 

Ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu PlusLigi, reprezentując najpierw AZS AGH Kraków, a następnie KPS Siedlce. W minionych rozgrywkach należał do czołowych przyjmujących Krispol 1.Ligi (obecnie Tauron 1. Liga).

 

– Moje oczekiwania związane z przyjściem do Jastrzębskiego Węgla są takie, by nadal się rozwijać pod względem siatkarskim. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów na świecie. To moja druga szansa w PlusLidze i postaram się jej nie zmarnować – mówi nowy libero Jastrzębskiego Węgla w rozmowie z oficjalnym serwisem klubowym.

 

Jednocześnie Biniek ma świadomość, że w Jastrzębskim Węglu rolę pierwszego libero pełni Jakub Popiwczak – zawodnik związany z czołowym polskim klubem od ośmiu sezonów. Popiwczak jest czołowym graczem na swojej pozycji w kraju, powoływany do reprezentacji Polski.

 

– Po rozmowach z trenerem oraz członkami sztabu szkoleniowego znam swoją rolę w Jastrzębskim Węglu. Postaram się dać jak najlepszą jakość treningu. To jest moje główne zadanie. A jeżeli to się przełoży na jak największą liczbę minut spędzonych na boisku, to tym lepiej dla mnie – mówi nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla.

 

O zawodniku bardzo dobre zdanie ma trener Luke Reynolds. – Szymon wraca do PlusLigi po kilku sezonach gry i pracy w pierwszej lidze. Po rozmowie z nim wnioskuję, że jest bardzo zmotywowany i zdeterminowany do tego, by nadal się rozwijać, a jednocześnie pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w osiągnięciu celów. Jest konsekwentnym graczem, z dużą energią i facetem, który będzie „napędzać” wszystkich wokół do polepszania swych umiejętności w codziennej pracy – mówi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

A.J., jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie