Kolejny klub z ofertą za Karbownika. Legia zmniejszyła żądania?

Piłka nożna
Kolejny klub z ofertą za Karbownika. Legia zmniejszyła żądania?
fot. Cyfrasport
Kolejnym klubem, który wyraża zainteresowanie młodzieżowcem Legii, jest Sporting Lizbona.

Transferowa saga z udziałem Michała Karbownika trwa w najlepsze. Kolejnym klubem, który wyraża zainteresowanie młodzieżowcem Legii, jest Sporting Lizbona. Według portugalskiego dziennika A Bola „Lwy” złożyły ofertę wicemistrzom Polski, która może sprostać ich oczekiwaniom.

Zainteresowanie Karbownikiem deklarowało wiele czołowych klubów. Lista jest naprawdę długa, choć najkonkretniejsze były drużyny z La Liga i Serie A. Teraz równie ciekawą ofertę złożył Sporting. Drużyna z Lizbony zaproponowała Legii pięć milionów euro, ale warszawianie odrzucili ich propozycję.

Nie jest to jednak koniec negocjacji. W związku z pandemią Legia obniżyła swoje oczekiwania wobec kwoty odstępnego. Początkowo Legioniści żądali za 19-latka dziesięć milionów euro, ale obecnie są skłonni zaakceptować ofertę w wysokości siedmiu milionów. Ta kwota jest jak najbardziej w zasięgu możliwości Sportingu.

Polak znalazł się na okładce portugalskiego dziennika, który bardzo dokładnie opisał ewentualne przenosiny. Według A Boli we wtorek przedstawiciel Sportingu skontaktował się z władzami Legii. Karbownik mógłby być zastępca Marcosa Acuni, który prawdopodobnie opuści zespół. W kontakcie z wicemistrzem Polski jest również Sevilla.

 

Karbownik niedawno przedłużył kontrakt z warszawskim klubem. Nowa umowa wiąże 19-latka z Legią do 2024 roku.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie