Liga Mistrzów: Władze Lizbony nie chcą zagranicznych kibiców

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Władze Lizbony nie chcą zagranicznych kibiców
fot. PAP
Burmistrz Lizbony Fernando Medina wezwał władze Portugalii do uregulowania z UEFA kwestii związanych z zakazem udziału w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w stolicy zagranicznych turystów.

Burmistrz Lizbony Fernando Medina wezwał władze Portugalii do uregulowania z UEFA kwestii związanych z zakazem udziału w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w stolicy zagranicznych turystów. Przyznał, że władze miasta nie chcą ich obecności na tym wydarzeniu.

- Nie oczekuję, aby kibice piłkarscy mogli przybyć do Lizbony. Liczę, że udział w turnieju wezmą jedynie piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze klubów - powiedział Fernando Medina w poniedziałek wieczorem w rozmowie z telewizją TVI.

 

Medina wskazał, że rząd Portugalii Antonia Costy powinien uregulować przepisy, m.in. dotyczące przyjmowania zagranicznych turystów w tym kraju w taki sposób, aby uniemożliwić im udział w sierpniowym turnieju finałowym LM.

 

Wyjaśnił, że choć sam nie zabiegał o organizację tego wydarzenia w kierowanym przez siebie mieście, to uważa, że jest to “dobra inicjatywa”, lecz bez udziału widzów.

 

- W momencie, w którym obecnie się znajdujemy, każdy rozsądny człowiek widzi, że organizacja tego wydarzenia [z udziałem kibiców – przyp. red.] nie ma sensu - powiedział.

 

Zobacz też: UEFA ogłosiła, do kiedy otwarte będzie letnie okno transferowe

 

Sceptyczne wobec finałowego turnieju LM wypowiedzi prezydenta Lizbony wynikają z utrzymującego się od ponad miesiąca w tym mieście i jego okolicach wysokiej dynamiki zakażeń koronawirusem.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek rząd Portugalii przywrócił restrykcje w Lizbonie i czterech innych miastach stołecznej aglomeracji: w Sintrze, Loures, Odivelas oraz Amadorze.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Antonio Costa wyjaśnił, że celem przywrócenia restrykcji w stołecznej aglomeracji jest zwalczenie kilku ognisk zakażeń SARS-CoV-2. Przypomniał, że w regionie tym od ponad miesiąca notowane są najliczniejsze w kraju przypadki infekcji koronawirusem – średnio ponad 200.

 

Wśród przywróconych obostrzeń jest m.in. obowiązek zamykania sklepów i punktów gastronomicznych o 20.00, zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób, a także kary za sprzedaż alkoholu na ulicy.

 

Zgodnie ze środową decyzją UEFA faza finałowa LM odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie