Nastoletni Polak włączony do kadry zespołu z Serie A

Piłka nożna
Nastoletni Polak włączony do kadry zespołu z Serie A
fot. Cyfrasport
Jakub Iskra (numer 13).

Liczba Polaków grających w Serie A od kilku sezonów jest imponująca i w zasadzie z każdym rokiem rośnie. W kadrze pierwszego zespołu SPAL dotychczas byli trzeci nasi rodacy - Thiago Cionek, Bartosza Salamon i Arkadiusz Reca. Od poniedziałku się to zmieniło, gdyż ekipa z Ferrary włączyła do seniorskiej drużyny czwartego Polaka. Jest nim niespełna 18-letni Jakub Iskra.

Iskra do SPAL przeniósł się z Pogoni Szczecin w połowie lipca 2018 roku. Utalentowany prawy obrońca zbierał szlify najpierw w zespole U-17, a od tego sezonu występował w rozgrywkach Primavery, w których zagrał w 15 meczach. Udane występy zaowocowały przenosinami do seniorskiej drużyny prowadzonej przez Luigiego Di Biagio, który słynie z dobrej pracy z młodzieżą. W przeszłości 49-letni szkoleniowiec prowadził młodzieżowe reprezentacje Włoch (U-20 i U-21).

 

Polski obrońca, który 13 sierpnia skończy 18 lat jest dobrze zapowiadającym się zawodnikiem. Świadczy o tym fakt, że Iskra został włączony do kadry pierwszego zespołu SPAL. Nastolatek urodzony w Gryfinie będzie występował z numerem 89. Były "Portowiec" jest młodzieżowym reprezentantem Polski. W zespole U-16 w Biało-Czerwonych barwach rozegrał 11 meczów. Z kolei w drużynie narodowej U-17 wystąpił w 9 spotkaniach.

 

Kolejny Polak trafił do klubu z Serie A. Dołączy do drużyny rodaka

 

SPAL po 26. kolejkach zajmuje przedostatnie, czyli 19. miejsce w tabeli Serie A. Cionek oraz Reca są podstawowymi zawodnikami drużyny z Ferrary. Z kolei Salamon w tym sezonie rozegrał tylko jeden mecz. Iskra jest osiemnastym Polakiem, który został zgłoszony do gry w Serie A.

 

Drużyna z czterema Polakami w kadrze, pierwszy mecz po restarcie Serie A rozegra we wtorek (23 czerwca). SPAL podejmie na własnym terenie Cagliari Calcio.

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze