Serie A: Wygrana Napoli na wyjeździe. Gol Milika (WIDEO)

SSC Napoli pokonało 2:0 Hellas Werona w meczu 27. kolejki Serie A. Autorem pierwszego gola był Arkadiusz Milik. Druga bramka padła w samej końcówce meczu.

Spotkanie na stadionie Werony było pierwszym ligowym meczem Napoli po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przed przerwaniem rozgrywek drużyna notowała bardzo dobre rezultaty. Na pięć ostatnich spotkań wygrała cztery, z Sampdorią, Cagliari, Brescią i Torino.

Ekipa Gennaro Gattuso miała jednak okazję zmierzyć się w czerwcu z rywalami. W poprzednim meczu "Błękitni" wygrali trofeum Coppa Italia, pokonując w finale Juventus F.C.

Gospodarze to z kolei rewelacja sezonu. Na jedenaście ostatnich spotkań przegrali tylko jedno, z Sampdorią.

We wtorkowych zawodach do podstawowego składu Napoli powrócił Milik, który nie wyszedł na murawę w pierwszej jedenastce w dwóch ostatnich meczach Pucharu Włoch. Na boisku pojawił się także Piotr Zieliński. W 84. minucie spotkania dołączył do nich broniący barw Hellasu Mariusz Stępiński, który zastąpił Sofyana Amrabata. Pauzował z kolei kontuzjowany Paweł Dawidowicz.

W pierwszej części spotkania zarówno goście, jak i gospodarze ruszyli do ofensywy, jednak skuteczność bramkarzy obu drużyn nie pozwoliła im zamienić strzałów na gole. W końcu w 38. minucie ta sztuka udała się Milikowi, który po dośrodkowaniu z lewej strony pokonał głową stojącego w bramce Marco Silvestrego. Był to dziesiąty celny strzał Polaka w tym sezonie Serie A.

Już na samym początku drugiej połowy Napoli mogło podwyższyć wynik, jednak "Błękitni" nie oddali celnego strzału. W zamieszaniu brał udział Milik. Ostatecznie wicemistrzowie Włoch z tej akcji mieli tylko rzut różny. Skuteczne akcje próbowali wyprowadzić też piłkarze Hellasu i choć do bramki trafił Davide Faraoni, gol nie został uznany przez sędziego. Powodem było dotknięcie piłki ręką przez jednego ze skrzydłowych gospodarzy. W 72. minucie boisko opuścił Milik, którego zastąpił Dries Mertens, a w ostatnich chwilach meczu goście zwiększyli przewagę bramkową za sprawą celnego strzału w wykonaniu Hirvinga Lozano.

Zwycięstwo i trzy nowe punkty na koncie Napoli (42) pozwoliły drużynie "Błękitnych" umocnić się na szóstej pozycji. Ekipa Gattuso traci do znajdującej się oczko wyżej AS Roma trzy kolejne punkty. Hellas Werona z 38 oczkami pozostaje na ósmym miejscu.

Hellas Werona - SSC Napoli 0:2 (0:1)

Bramki: Arkadiusz Milik 38, Hirving Lozano 90

Żółte kartki: Davide Faraoni - Kalidou Koulibaly

Sędzia: Fabrizio Pasqua (Tivoli)

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.