Spiridonović dopiął swego. Transfer ogłoszony

Piłka nożna
Spiridonović dopiął swego. Transfer ogłoszony
Fot. PAP

We wtorek Crveny zvezdy Belgrad ogłosiła oficjalnie, że transfer Srdjana Spiridonovicia z Pogoni Szczecin stał się faktem. Serbowie zapłacili portowemu klubowi zaledwie 300 tys. euro.

Od kilku tygodni wiadomo było, że Srdjan Spiridonović z Pogoni Szczecin chce odejść do Crveny zvezdy Belgrad. W tym sezonie Austriak był podstawowym piłkarzem klubu: w 23 meczach zdobył sześć bramek i zanotował trzy asysty. W umowie miał jednak niską kwotę odstępnego - 300 tys. euro (fachowy serwis Transfermarkt.de wycenia go obecnie na 600 tys. euro). 

 

"Mówiąc trochę nieładnie: jest napalony na odejście do Belgradu. Ma w kontrakcie kwotę odstępnego, którą Serbowie są gotowi zapłacić. Jeśli tak bardzo pragnie tam odejść, to nie możemy nic zrobić. Być może jest już dogadany i ta kontuzja będzie się przedłużała i ciągle będzie go coś bolało" - tłumaczył niedawno prezes Pogoni Jarosław Mroczek. 

 

Serbski klub skorzystał w końcu z kwoty odstępnego i we wtorek ogłosił oficjalnie, że transfer Spiridonovicia stał się faktem. Piłkarz związał się z nowym klubem trzyletnią umową. Jego klubowym kolegą będzie były bramkarz Korony Kielce Milan Borjan. 

 

 

Spiridonović to wychowanek Austrii Wiedeń. Grał także w Vicenzie Calcio, ACR Messinie, Admirze Wacker Modling i Panióniosie, z którego w 2019 roku trafił do Polski. 26-latek ma na koncie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Austrii do lat 19 i 21. 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Pogoń zajmuje obecnie ósme miejsce. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze