Środkowy oficjalnie wrócił do Skry Bełchatów

Siatkówka
Środkowy oficjalnie wrócił do Skry Bełchatów
fot. PAP
Środkowy Sebastian Adamczyk powrócił do Skry Bełchatów, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów w 2018 roku

Środkowy Sebastian Adamczyk powrócił do Skry Bełchatów, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów w 2018 roku. Teraz będzie miał okazję gry w pierwszej drużynie.

21-letni siatkarz jest rodowitym bełchatowianinem i wychowankiem PGE Skry. W grupach młodzieżowych jego największym sukcesem jest wspomniany już tytuł mistrza kraju juniorów. Co więcej, podczas turnieju w Dębicy został uznany najlepszym środkowym. Nie ma się jednak czemu dziwić - oprócz dużych umiejętności siatkarskich, dysponuje również dobrymi warunkami fizycznymi, bo ma aż 208 cm wzrostu.

 

Po ukończeniu wieku juniorskiego Adamczyk postanowił ogrywać się w I lidze i to był strzał w dziesiątkę. Został wypożyczony z PGE Skry do BBTS Bielsko-Biała, a ostatni sezon spędził w KPS Siedlce. Teraz będzie miał okazję ponownie trenować z pierwszą drużyną PGE Skry, ale już w pełnym wymiarze, co może przełożyć się na jego umiejętności.

 

Zobacz też: PlusLiga: Cuprum Lubin ma nowego przyjmującego

 

- Na pewno czuję duże podekscytowanie, bo wracam do Bełchatowa, czyli miasta, w którym się urodziłem, wychowałem i w którym stawiałem pierwsze siatkarskie kroki. Mam nadzieję, że wybrałem dobrą drogę, a teraz ciężką pracą postaram się udowodnić trenerowi, że zasługiwałem na tę szansę - mówił Adamczyk.

 

- Ja się niezmiernie cieszę, bo trudno bazować tylko na wychowankach w tak małej społeczności jak Bełchatów, szczególnie gdy zespół gra o najwyższe cele. Po raz kolejny pokazujemy jednak, że można to zrobić i siatkarze, którzy zostali wyszkoleni w naszym klubie, dostają taką szansę. Pamiętam, jak dwa lata temu po mistrzostwie Polski juniorów usiedliśmy z tą grupą i trenerem Radkiem Kolankiem. Życzyłem im wówczas, by trafili do szerokiej kadry pierwszego zespołu PGE Skry Bełchatów i tak w tym sezonie się dzieje. Po Mikołaju Sawickim szansę dostanie Sebastian Adamczyk. To dla niego duża nobilitacja i wierzę, że będzie mógł się uczyć od takich siatkarzy jak Karol Kłos, Mateusz Bieniek czy Norbert Huber, ale też wniesie cegiełkę do sukcesów naszego klubu - dodał Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

 

Adamczyk dołączy do zespołu PGE Skry już pod koniec czerwca, kiedy to rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

 

***

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

AgB, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze