Wielki klasyk tym razem w świecie wirtualnym! Widzew pokonał Legię w serii rzutów karnych

E-sport
Wielki klasyk tym razem w świecie wirtualnym! Widzew pokonał Legię w serii rzutów karnych
fot. Cyfrasport
Mecze Widzewa z Legią zawsze elektryzowały fanów w całej Polsce. Tym razem dojdzie do rywalizacji obu drużyn w grze FIFA 20.

W poniedziałkowy wieczór odbyło się bardzo ciekawe starcie pomiędzy Widzewem Łódź oraz Legią Warszawa. Ci, którzy na co dzień śledzą zmagania w polskiej piłce mogli poczuć się zaskoczeni po przeczytaniu tego zdania. Doprecyzujmy zatem, że owa konfrontacja miała miejsce w wirtualnej rzeczywistości, w grze FIFA 20.

Ostatni mecz Widzewa z Legią to zmagania w Totolotek Pucharze Polski, w którym po niesamowitych emocjach drugoligowiec przegrał z wicemistrzami kraju 2:3. Tym razem byliśmy świadkami rywalizacji w świecie komputerów, ale i tu zdaniem ekspertów faworytami mieli być warszawianie, których sekcja e-sportowa należy do najlepszych w kraju.

 

Zobacz także: Polski klasyk przenosi się do gry FIFA. Widzew zagra z Legią

 

W poniedziałkowym meczu naprzeciwko siebie stanęli przedstawiciele AMP futbolu oraz zawodowi gracze e-sportowi. Sekcję e-sportową z Łodzi Red Wolves reprezentował Alan „Cosanero” Kosiński, natomiast w rolę „Legionistów” wcielił się Miłosz „Milosz93” Bogdanowski, czterokrotny mistrz Polski w grze od twórców z EA Sports.

 

Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych, a o zwycięstwie w każdym meczu decydowały rzuty karne! W pierwszym spotkaniu obronną ręką wyszli zawodnicy Widzewa, którzy w serii jedenastek pokonali Legię 3:2. W kolejnym starciu "Legioniści" przeszli do ofensywy i włączyli się do walki, wygrywając 4:2 w serii rzutów karnych. O wyniku zadecydowała więc trzecia rozgrywka, w której gracze po raz kolejny zmuszeni zostali do rozstrzygnięcia jej za pomocą jedenastek. Ostatecznie reprezentanci Widzew Łódź AMP Futbol pokonali w nich Legię AMP Futbol 4:1.

 

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie