Gattuso wychwala Milika. "Jest dla mnie kluczowy"

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla SSC Napoli w zwycięskim wyjazdowym meczu z Hellas Werona (2:0) w 27. kolejce Serie A. To dziesiąte trafienie piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie ligi włoskiej. Postawę naszego napastnika docenił trener ekipy z Neapolu Gennaro Gattuso, dla którego Milik jest kluczowym piłkarzem.

W 38. minucie Milik, obecnie najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Neapolu, dobrze ustawił się do dośrodkowania z rzutu rożnego Matteo Politano i głową posłał piłkę tuż przy słupku bramki gospodarzy. Wynik ustalił w końcówce spotkania Hirving Lozano.

Milik pozostał na boisku do 72. minuty, zmieniony przez Driesa Mertensa. Drugi z Polaków w barwach Napoli - Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. Od 84. minuty w ekipie gospodarzy grał Mariusz Stępiński. Z kolei inny nasz rodak, który reprezentuje barwy Hellasu - Paweł Dawidowicz nie wystąpił z powodu kontuzji.

Neapolitańczycy umocnili się na szóstym miejscu w tabeli i nie rezygnują z walki o Ligę Mistrzów. Aktualnie strata do czwartej w tabeli Atalanty wynosi dziewięć punktów, ale ekipa z Bergamo rozegrała dotychczas jeden mecz mniej.

Serie A: Wygrana Napoli na wyjeździe. Gol Milika (WIDEO)

Od kilku miesięcy włoskie media poświęcają wiele uwagi ewentualnemu transferowi Milika. Najczęściej dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego łączą Polaka z przenosinami do Juventusu. Na transakcję ma nalegać sam szkoleniowiec mistrzów Włoch – Maurizio Sarri, który w przeszłości przez dwa lata pracował z 49-krotnym reprezentantem Polski. Ponadto pojawia się wiele głosów ekspertów, że Milik byłby idealnym partnerem dla Cristiano Ronaldo.

Milika po meczu z Hellasem chwalił jego trener klubowy. - Z Arkiem, tak samo jak ze wszystkimi moimi zawodnikami, nie rozmawiam o pieniądzach. Ponieważ nie są one moje. Prowadzę dialog z dyrektorem sportowym i wiem, że Milik ma problem z nowym kontraktem. Tak naprawdę niewielu piłkarzy na jego pozycji jest lepszych od niego. To dla mnie kluczowy zawodnik - powiedział Gattuso i dodał: - Mam do niego ogromny szacunek - zaznaczył rozmowie z DAZN.

Milik występuje w SSC Napoli od 2016 roku. Dla ekipy z regionu Kampanii rozegrał 112 spotkań, w których strzelił 47 goli i zanotował 5 asyst. Z czego w tym sezonie zdobył 13 bramek w 25 meczach.

Polak w klubie z Neapolu zarabia rocznie 2,5 mln euro. Jego umowa wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku, ale mało wskazuje na to, żeby wychowanek Rozwoju Katowice miał przedłużyć kontrakt. 26-latek liczy na zarobki na poziomie 5 mln euro, jednak na stu procentową podwyżkę nie chcą zgodzić się władze SSC Napoli.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.