Maratony w Berlinie i Nowym Jorku odwołane

Inne
Maratony w Berlinie i Nowym Jorku odwołane
fot. PAP

Zaplanowany na 1 listopada maraton w Nowym Jorku został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. To samo tyczy się maratonu w Berlinie, który miał odbyć się w dniach 26-27 września.

"Maraton jest kultowym i uwielbianym przez wszystkich wydarzeniem w naszym mieście. Brawa dla organizatorów, że postawili na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo zarówno biegaczy, jak i widzów. Z niecierpliwością czekamy na 50. edycję w listopadzie 2021 roku" – oświadczył burmistrz Bill de Blasio.

 

W ubiegłym roku w nowojorskim maratonie startowało 53 640 zawodników. Ci, którzy zapisali się na tegoroczną edycję, otrzymają zwrot opłaty startowej lub będą mieć gwarantowany udział w 2021, 2022 lub 2023 roku.

 

Już wcześniej odwołano z tych samych względów prestiżowy maraton w Bostonie.

 

Berlin miał gościć biegaczy 26-27 września, ale w Niemczech do 24 października ma obowiązywać zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 5 tys. osób.

 

Trasa maratonu w Berlinie należy do najszybszych na świecie. Siedem ostatnich rekordów świata w rywalizacji mężczyzn pobito właśnie w stolicy Niemiec, a aktualny - należący od 2018 roku do Kenijczyka Eliuda Kipchoge - wynosi 2:01.39.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze