PP w futsalu: Decydujące mecze w sierpniu

Piłka nożna
PP w futsalu: Decydujące mecze w sierpniu
fot. Cyfrasport

W połowie sierpnia wznowiona zostanie rywalizacja o Puchar Polski w futsalu, przerwana w marcu - po ćwierćfinałach - z powodu pandemii koronawirusa.

W półfinałowych dwumeczach (15 i 19 sierpnia) zmierzą się Clearex Chorzów z Gattą Active Zduńska Wola oraz Rekord Bielsko-Biała z Constractem Lubawa.

 

Spotkania finałowe zaplanowano na 26 i 30 sierpnia.

 

Rozgrywki ligowe zostały z powodu pandemii przerwane w marcu, po 18. kolejce, a następnie zakończone decyzją PZPN w połowie maja. Mistrzem Polski po raz czwarty z rzędu i piąty w historii został Rekord Bielsko-Biała.

 

Żadna drużyna nie spadła z ekstraklasy, która została powiększona o cztery zespoły i w kolejnym sezonie będzie liczyć 18 ekip.

 

W ubiegłorocznym finale Pucharu Polski bielski Rekord był lepszy od Piasta Gliwice – na wyjeździe wygrał 7:2, w rewanżu u siebie zremisował 4:4.

 

Rywalizacja o Puchar Polski toczy się po raz 20. Cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła i bielski Rekord, dwa triumfy ma w dorobku Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola i Red Devils Chojnice.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze