Tenisiści grający na turniejach Djokovica zarazili swoje żony

Tenis
Tenisiści grający na turniejach Djokovica zarazili swoje żony
fot. PAP/EPA
Jelena Djokovic towarzyszyła mężowi podczas turniejów Adria Cup i w dyskotece

Viktor Troicki, Grigor Dimitrow, Borna Corić i Novak Djokovic to czołowi tenisiści świata zakażeni koronawirusem. Pozytywny wynik testu ma też trener Dimitrowa, Kristijan Groh. Wszyscy uczestniczyli w turniejach Adria Cup, zorganizowanych przez Djokovica w Belgradzie i Zadarze, niektórzy byli też na pomeczowej dyskotece, podczas której zapomnieli o wszelkich zalecanych środkach ostrożności. Okazuje się, że zawodnicy zarazili także swoje żony, m.in. ciężarną Aleksandrę Troicką.

Pokazowe turnieje w Belgradzie i Zadarze od początku wywoływały spore kontrowersje, tym bardziej, że na trybuny wpuszczono kibiców. Im dalej w las, tym kontrowersji było więcej, ale organizujący zawody Serb robił dobrą minę do z złej gry.

 

- Wiem, że spotkała nas krytyka, ale ludzi trudno przekonać, że w Serbii sytuacja jest inna niż w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii. Od pierwszego dnia Adria Tour postępowaliśmy zgodnie z zasadami i środkami uzgodnionymi z instytucjami rządowymi. Nigdy nie przekroczyliśmy tych granic, na które umówiliśmy się z władzami Serbii - przekonywał Djokovic.

 

Te słowa jeszcze dolały oliwy do ognia, bo cały świat szybko obiegły filmy z imprezy w dyskotece, podczas której łamano wszelkie zasady zalecane podczas pandemii koronawirusa.

 

 

We wtorek Djoković poinformował, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Najlepszy obecnie tenisista świata dodał, że zakażona jest również jego żona Jelena. Kilka godzin później o zakażeniu żony poinformował także Serb Viktor Troicki. A pani Aleksandra jest w ósmym miesiącu ciąży.

 

Lepa: DjoCovid, czyli historia upadku?

 

Niepokojące informacje o stanie zdrowia tenisistów, którzy brali udział w Adria Cup, sypały się jak z rękawa. W niedzielę o zakażeniu koronawirusem poinformował 19. w rankingu ATP Bułgar Grigor Dimitrow. Kilka godzin później okazało się, że chorują też jego trener Kristijan Groh, Chorwat Borna Corić, z którym Dimitrow w sobotę zagrał w Zadarze, trener przygotowania fizycznego Djokovica Marko Paniki oraz Viktor Troicki.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie