Turniej im. Stamma w boksie przeniesiony

Sporty walki
Turniej im. Stamma w boksie przeniesiony
fot. Materiały własne

Mający ponad 40-letnią tradycję międzynarodowy turniej bokserski im. Feliksa Stamma odbędzie się wyjątkowo w grudniu, a powodem jest pandemia koronawirusa – poinformował kierownik wyszkolenia w PZB Paweł Pasiak.

Zawody w Warszawie były zaplanowane w pierwszych dniach czerwca. W nowym kalendarza widnieją w pierwszej połowie grudnia. - Z turniejów międzynarodowych, na początku listopada odbędzie się w Kielcach Memoriał Leszka Drogosza, a miesiąc później wspomniany Memoriał Feliksa Stamma. Mistrzostwa Polski kobiet chcemy rozegrać od 11 do 15 listopada, a MP mężczyzn w dniach 15-21 listopada. Miejsca nie są jeszcze ustalone – przyznał Pasiak, były trener żeńskiej reprezentacji Biało-Czerwonych.

 

Z powodu pandemii koronawirusa od połowy marca, tj. od przerwanych kwalifikacji olimpijskich w Londynie, nie odbywają się żadne kontynentalne imprezy w boksie. W piątek w Kielcach będzie miała miejsce gala Suzuki Boxing Night II, organizowana przez Polski Związek Bokserski i firmę Suzuki Motor Poland. Zaplanowanych jest dziewięć walk w pięściarstwie olimpijskim (cztery kobiet i pięć mężczyzn) oraz pojedynek wieczoru z udziałem Mateusza Masternaka i Ukraińca Serhija Radczenko.

 

Nie jest jeszcze znany jesienny kalendarz europejskiej i światowej federacji. Turnieje kw. do IO w Tokio mają się odbyć w 2021 roku.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze