US Open jednak z udziałem tenisistów na wózkach

Tenis
US Open jednak z udziałem tenisistów na wózkach
fot. PAP

Tenisiści na wózkach będą jednak mogli wystąpić w US Open – ogłosili w środę organizatorzy wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku, którzy po fali krytyki zmienili zdanie w tej kwestii.

"Decyzję podjęto po wielu wirtualnych spotkaniach w ciągu ostatniego tygodnia z grupą sportowców na wózkach inwalidzkich oraz Międzynarodową Federacją Tenisową" – oświadczyli organizatorzy, czyli amerykańska federacja (USTA).

 

W ubiegłym tygodniu USTA poinformowała o ograniczeniach wprowadzonych w tegorocznej imprezie w związku z pandemią koronawirusa: zakazie udziału publiczności, rezygnacji z turniejów juniorów i tenisistów na wózkach. Ponadto wykreślono z programu rywalizację mikstów, obsadę debli kobiet i mężczyzn zmniejszono o połowę.

 

Zamiar usunięcia zmagań sportowców na wózkach wywołał krytykę ze strony m.in. Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Zdobywca 10 tytułów wielkoszlemowych Australijczyk Dylan Alcott nazwał takie podejście dyskryminującym.

 

Turniej w Nowym Jorku odbędzie się od 31 sierpnia do 13 września. Tenisiści na wózkach będą rywalizować podczas czterech ostatnich dni zawodów.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze