Z Włoch do TAURON Ligi. Reprezentantka Polski zagra w Łodzi

Siatkówka
Z Włoch do TAURON Ligi. Reprezentantka Polski zagra w Łodzi
Fot. Cyfrasport
Zuzanna Górecka dołączyła do Grot Budowlanych Łódź.

Zuzanna Górecka po sezonie spędzonym w Igor Gorgonzola Novara dołączyła do Grot Budowlanych Łódź. Przyjmująca musiała rozwiązać obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt z włoskim klubem, w którym występowała w minionym sezonie. W Italii pośród triumfatorek Ligi Mistrzyń nie miała zbyt wielu szans do gry, za to w Tauron Lidze z pewnością ich nie zabraknie.

Dwudziestoletnia zawodniczka swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w rodzinnym Radomiu. Następnie Górecka występowała w barwach MOS Wola Warszawa, SMS PZPS Szczyrk, DPD Legionovia Legionowo, a ostatni sezon spędziła w lidze włoskiej. Obok doskonale znanych z występów w TAURON Lidze – Stefany Veljković czy Jovany Brakocevic-Canzian, która jeszcze nie tak dawno była gwiazdą Budowlanych.

 

 

Wraz z Legionovią wywalczyła dwa mistrzostwa Polski kadetek (w 2016 i 2017 roku) oraz mistrzostwo Polski juniorek w 2018 roku. Podczas tych mistrzostw, Zuzanna otrzymała nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki turnieju. Takie samo wyróżnienie dostała podczas mistrzostw kadetek w 2017 roku.

 

Górecka jest również reprezentantką Polski. Wraz z juniorkami wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w 2018 roku. Obecnie przyjmująca przebywa na zgrupowaniu seniorskiej kadry narodowej w Szczyrku.

 

– Jest mi niezmiernie miło, że w przyszłym sezonie będę reprezentować barwy Budowlanych. Będziemy młodym zespołem, ale to nie oznacza, że nie postawimy wysoko poprzeczkę. Liczę na to, a w sumie wiem, że będziemy razem z kibicami tworzyć świetną atmosferę na meczach i cieszyć się razem z wygranych. Już nie mogę doczekać się pierwszych spotkań – powiedziała przyjmująca.

 

Zobacz też: Górecka: Trudno wejść z kwadratu z myślą, że trzeba przyjąć

 

– Niezmiernie cieszę się, że Zuzanna Górecka dołącza do naszego klubu. Przyjmująca powraca do polskiej ligi z Włoch i tym bardziej pękamy z dumy, że zdecydowała się wybrać nasze barwy. Stawiamy konsekwentnie na młode, zdolne Polki, to na nich chcemy budować przyszłość naszego klubu. Wierzę, że ten pomysł się sprawdzi, choć zdaję sobie sprawę, iż mamy jedną z najmłodszych drużyn w historii TAURON Ligi, skoro najstarsza w tym momencie jest Ewelina Tobiasz, która ma dopiero 26 lat. Wierzę w ten zespół i liczę, że dziewczyny będą się rozwijać z korzyścią dla nas i całej polskiej siatkówki – powiedział prezes klubu Marcin Chudzik.

 

Górecka na przyjęciu zagra obok Pauliny Damaske i Moniki Fedusio. Na rozegranu zakontraktowane w Budowlanych zostały Julia Nowicka i Ewelina Tobiasz. Na środku siatki Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek) oraz Kornelia Moskwa. Na ataku zobaczymy Oliwię Michalak.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Informacja prasowa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze