Zmarł słynny sprawozdawca radiowy

Inne
Zmarł słynny sprawozdawca radiowy
Fot. PAP
Zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia.

W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów – poinformowano na stronie internetowej polskieradio24.pl.

Oprócz sportu jego pasją były Kresy – był prezesem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna.

 

Karierę dziennikarza sportowego rozpoczął w 1950 roku w „Kurierze Szczecińskim”, w którym przepracował 18 lat. Potem związał się Rozgłośnią Polskiego Radia i Ośrodkiem Telewizyjnym w Szczecinie. W latach 1973-1976 był redaktorem naczelnym Redakcji Programów Sportowych.

 

Przekazywał relacje z najważniejszych imprez sportowych - letnich i zimowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce.

 

Zobacz też: Lekkoatleci rozpoczęli sezon na otwartych stadionach

 

- Najbardziej w pamięci utkwiły mi moje pierwsze igrzyska w 1968 roku za sprawą niezwykłej gościnności i serdeczności Meksykanów. Spory udział w wytworzeniu takiej atmosfery mieli polscy trenerzy z Tadeuszem Kępką na czele, którzy przygotowywali gospodarzy do imprezy – mówił Skinder z okazji 80. rocznicy urodzin.

 

Jego drugą pasją były Kresy. Urodził się w Grodnie i tam właśnie z jego inicjatywy zbudowana została polska szkoła.

 

W 2009 roku otrzymał Honorowy Złoty Mikrofon "za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło".

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze