Babilon Promotion: Zmiana w walce wieczoru. Runowski poznał nowego rywala

Sporty walki
Babilon Promotion: Zmiana w walce wieczoru. Runowski poznał nowego rywala
fot. Polsat Sport
Przemysław Runowski skrzyżuje rękawice z innym zawodnikiem wywodzącym się z MMA.

Na zaplanowanej na 17 lipca gali spod szyldu Babilon Promotion rywalem Przemysława Runowskiego (18-1, 4 KO) miał być Krzysztof Gutowski. Ze względu na kontuzję drugiego z wymienionych, jego miejsce zajmie ostatecznie inny zawodnik o rodowodzie MMA, a mianowicie Daniel Rutkowski.

Ostatecznie nowym rywalem Runowskiego, będzie Rutkowski, legitymujący się rekordem 10-2, 6 KO, 1 Sub w formule MMA. "Rutek" ma na swoim koncie dziesięć wygranych z rzędu, w tym sześć w organizacji Tomasza Babilońskiego.

 

 

O planach walki między "Kosiarzem" a Gutowskim informowaliśmy 7 maja w magazynie sportów walki Koloseum. "Polska odpowiedź na walkę Mayweather Jr vs McGregor" miała być spełnieniem marzeń dla Gutowskiego, który od dawna chciał spróbować swoich sił w formule bokserskiej.

 

- Chcę pokazać wszystkim, że zawodnicy MMA są świetnymi pięściarzami. Nie zamierzam oczywiście reprezentować całego środowiska, ale dobrze byłoby zademonstrować, że nawet debiutant jest w stanie pokazać się z dobrej strony. To moje marzenie i chcę, by się ono spełniło - mówił wówczas Gutowski.

 

Polska odpowiedź na Mayweather - McGregor. Bokser zmierzy się w ringu z zawodnikiem MMA

 

Na gali, która 17 lipca odbędzie się w telewizyjnym studiu, bez udziału publiczności, swoje umiejętności zaprezentuje również Tomasz Turkowski (5-0, 5 KO), który w grudniu 2019 roku wrócił do ringu po trzyletniej przerwie. Kolejne wydarzenie bokserskie Babilon Promotion odbędzie się z kolei 14 sierpnia.

 

Już w piątek 26 czerwca odbędzie się gala Babilon MMA 14. Transmisja tego wydarzenia od godziny 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od godziny 20.00 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie