Ciekawe zmiany w siatkówce! Więcej hitowych transferów?

Siatkówka
Ciekawe zmiany w siatkówce! Więcej hitowych transferów?
Fot. Instagram
Profesjonalna liga kobiecej siatkówki powróci w lutym 2021 roku.

W wyniku inicjatywy nowo utworzonej amerykańskiej organizacji sportowej dla kobiet Athletes Unlimited profesjonalna liga kobiecej siatkówki powróci w lutym 2021 roku. Innowacyjny sezon w Stanach Zjednoczonych ma przyciągnąć czołowe zawodniczki na świecie, a także reprezentantki USA.

Po raz ostatni siatkarki brały udział w lidze zawodowej w 2003 roku. Wcześniej istniała ona między 1987 a 1989 rokiem. Podobnie wyglądało to w lidze męskiej, która została ponownie uruchomiona w 2017 roku i nadal jest rozgrywana w formie dwóch osobnych zawodów: National Volleyball Association (NVA) i Volleyball League of America (VLA).

 

Wracając do ligi kobiet. Rozgrywki zostaną ulokowane w jednym mieście, a wszystkie mecze odbędą się w jednym miejscu w ciągu sześciu tygodni. Planuje się, że w takim sezonie weźmie udział 48 graczy, w tym najlepsi zawodnicy na świecie, członkowie reprezentacji USA, zawodowi zawodnicy z godną pozazdroszczenia karierą, a także absolwenci NCAA.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Athletes Unlimited Volleyball, the only professional women’s indoor volleyball league in the U.S. Coming in 2021, in partnership with USA Volleyball. #BeUnimited

Post udostępniony przez Athletes Unlimited (@auprosports)

 

Na razie wiadomo, że dwukrotni medaliści olimpijscy i zwycięzcy mistrzostw świata 2014 Jordan Larson i Foluke Akinradewo dołączą do Rady Doradczej Athletes Unlimited Volleyball - grupy, której zadaniem będzie ustalenie, jacy gracze zostaną zaproszeni do przyłączenia się na sezon inauguracyjny oraz pomocy przy dopracowaniu zasad ligi. Ponadto Larson i będzie zasiadał w Radzie Doradczej Athletes Unlimited wraz z trenerem narodowej reprezentacji USA w piłce nożnej kobiet Karchem Kiraly, gwiazdą NBA Kevinem Durantem, byłym członkiem reprezentacji USA w piłce nożnej Abby Wambach oraz byłą pierwszą rakietą świata w tenisie Caroline Woźniacki.

 

Zobacz też: Conegliano skompletowało skład na przyszły sezon. Kolejna koleżanka Wołosz została w klubie

 

Liga siatkówki kobiet Athletes Unlimited będzie innowacyjna na wiele sposobów. Nie będzie wcześniej ustalonych zespołów, ale będą się one zmieniać co tydzień. Poszczególne zawodniczki będą zdobywać punkty za każdy mecz na podstawie zwycięstw zespołu i indywidualnych osiągnięć. Cztery najlepsze siatkarki w rankingu będą spełniać funkcję kapitanów i selekcjonować swoje drużyny na rundy tygodniowe (trzy mecze na rundę). Athletes Unlimited Volleyball pracuje nad zapewnieniem kontraktu telewizyjnego na pokrycie ligi.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie