Reprezentant Rosji trafi za rok do Płocka

Piłka ręczna
Reprezentant Rosji trafi za rok do Płocka
fot. Cyfrasport

Skład drużyny Orlen Wisły na sezon 2020/21 został już zamknięty, ale w płockim klubie myśli się już o budowaniu zespołu na kolejny. Pierwszym nabytkiem jest 21-letni reprezentant Rosji Siergiej Kosorotow.

"W tej chwili pracujemy już nad kadrą pierwszego zespołu na dalsze lata. Mamy ustawione priorytety. Pierwsze negocjacje zostały zakończone. Od sezonu 2021/22 zawodnikiem Orlen Wisły będzie rosyjski talent, lewy rozgrywający Siergiej Kosorotow" - ogłosił dyrektor sportowy klubu Adam Wiśniewski.

 

Rosjanin pokazał się z dobrej strony w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, kiedy to w meczu fazy grupowej wziął na siebie ciężar gry i był autorem dwóch ostatnich bramek, dzięki którym reprezentacja Rosji zremisowała z Niemcami (22:22). Zawodnik, który "Nafciarzem" będzie przez dwa lata, wystąpił także w mistrzostwach Europy.

 

Olejniczak zawodnikiem PGE VIVE

 

Kosorotow, który w tym roku skończył 21 lat, jest obecnie zawodnikiem Czechowskich Niedźwiedzi. Ze swoim klubem trzy razy sięgnął po mistrzostwo i Puchar Rosji. W sezonie 2018/19 został wybrany najlepszym rozgrywającym ligi rosyjskiej.

 

Dwukrotnie grał w Lidze Mistrzów, zapisując na koncie łącznie 69 trafień. W zakończonym niedawno sezonie został nominowany do nagrody najlepszego gracza młodego pokolenia.

 

Na celowniku szefów Orlen Wisły Kosorotow był od dawna.

 

"Przyglądaliśmy się mu, zebraliśmy o nim dużo informacji, fanem jego talentu jest również trener Xavi Sabate. Włożyliśmy w ten transfer sporo pracy. Tym bardziej cieszymy się, że negocjacje zakończyły się po naszej myśli i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Siergiej dołączy za rok do naszego zespołu. Myślę, że wykonaliśmy bardzo ważny ruch" – powiedział po ogłoszeniu decyzji prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

 

Zadowolony z podjętej decyzji jest także młody reprezentant Rosji.

 

"Wspólnie z moim menedżerem szukaliśmy klubu, w którym mógłbym się dalej rozwijać i dostawać ku temu wystarczającą liczbę minut na boisku. Kiedy odezwała się Wisła, nie zastanawiałem się zbyt długo. To mocny zespół, z doświadczonym trenerem i fajnie będzie być częścią tego projektu. Również pozytywne opinie moich kolegów z reprezentacji Rosji – Konstantina Igropulo czy +Dimy+ Żytnikowa były dla mnie istotne. Jestem pewien, że podjąłem właściwą decyzję" – podkreślił Kosorotow, który najbliższym sezonie wraz z "Niedźwiedziami", podobnie jak Orlen Wisła, będzie rywalizował w Lidze Europy.

 

1 lipca w Orlen Arenie drużyna spotka się na pierwszym treningu w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/21.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie