Reprezentant Niemiec nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Reprezentant Niemiec nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport

W sezonie 2020/21 barw Indykpolu AZS Olsztyn bronił będzie Ruben Schott. Niemiecki przyjmujący, który na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy, trafił do "Zielonej Armii" z ekipy Trefla Gdańsk.

Schott urodził się 8 lipca 1994 roku w Berlinie. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 14 lat. Z grupami młodzieżowymi Berlin Recycling Volleys sięgnął m.in. po mistrzostwo Niemiec kadetów oraz brązowy medal mistrzostw Niemiec juniorów. W 2010 roku trafił do VC Olympia Berlin, aby po trzech latach powrócić do swojego macierzystego klubu. Wraz z kolegami z drużyny zdobył tytuł mistrza Niemiec (2014).

 

PlusLiga: Belg zasilił drużynę Kowala. Kolejny transfer Ślepska Malow Suwałki

 

W sezonie 2014/15, przyjmujący bronił barw CV Mitteldeutschland, by rok później ponownie wrócić do stolicy Niemiec. Schott dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2016 i 2017), a w 2016 roku świętował zdobycie Pucharu Niemiec (MVP turnieju) oraz Pucharu CEV. W sezonie 2017/18, zawodnik po raz pierwszy opuścił swój kraj, aby spróbować swoich sił we włoskim Power Volley Milano.

 

Schott to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył tytuł wicemistrzów Europy.

 

Niemiecki przyjmujący jest dobrze znany kibicom w Polsce. Przez ostatnie dwa sezony był podstawowym zawodnikiem Trefla Gdańsk. W tym klubie rozegrał 51 spotkań, w których zdobył aż 503 punkty – 418 w ataku, 47 w polu serwisowym i 38 blokiem.

 

Sezon 2020/21 to czas na zmiany. Schott, w najbliższym roku będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. W swym nowym klubie zagra z numerem 13.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czas odkryć kolejną kartę. Ruben Schott dołącza do Zielonej Armii! Witamy na pokładzie 💚 fot. CEV #ZielonaArmia #IndykpolAZSOlsztyn #Siatkówka #PlusLiga #Olsztyn #Sport

Post udostępniony przez Indykpol AZS Olsztyn (@indykpolazs)

 

– Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ będzie to kolejny krok w rozwoju mojej kariery. Zespół ma bardzo dobrego trenera, jakim jest Daniel Castellani i wiem, że mogę się od niego wiele nauczyć. Nasz zespół jest dobrze zbudowany i mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie osiągniemy dobry wynik. Klub przedstawił mi dobrą ofertę, dlatego podjęcie decyzji nie było zbyt trudne. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Olsztyna – powiedział Ruben Schott.

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze